Partner serwisu
15 lipca 2014

PCC Rokita inwestuje w laboratoria

Kategoria: Z życia branży

Prawie 1,9 mln zł zainwestowała PCC Rokita SA w nowe laboratorium kontroli jakości - Laboratorium Centralne, które wydzierżawi dolnobrzeska Spółka „LabAnalityka”.

PCC Rokita inwestuje w laboratoria

Kapitalny remont rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Zakresem remontu objęte zostały wszystkie powierzchnie laboratoryjne, pomieszczenia pomocnicze, socjalne oraz budowa wewnętrznej klatki schodowej. Łączna powierzchnia to ponad 1000 m2. Budynek został wyposażony w niezbędne instalacje wodociągowe, elektryczne oraz nowoczesny system wentylacyjno-klimatyzacyjny umożliwiający utrzymanie odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, a zarazem spełniający standardy nowoczesnych laboratoriów.

Sprzęt najnowszej generacji
Pracownie chemiczne zostaną wyposażone w dwadzieścia pięć najnowszej generacji dygestoriów - przeszklonych komór, zaopatrzonych w wentylatory wydmuchujące z nich powietrze poza teren laboratorium –  dwa z nich wykonane są w technologii przeciwwybuchowej Ex. Zakupiono również dodatkowy wysokospecjalistyczny sprzęt m.in.: chromatograf żelowy z detektorem konduktometrycznym (RI) oraz detektorem ELSD, chromatograf gazowy dwukanałowy z detektorem FID, a także wyparkę próżniową z pompą dedykowaną.

Obecnie trwają ostatnie prace remontowe. Zakończenie planowane jest na sierpień tego roku.

Pomimo remontu wszystkie analizy surowców, badania międzyoperacyjne, analizy wyrobów gotowych, prace zlecone przez kontrahentów, wykonywane są bez zakłóceń.

– To bardzo trudne przedsięwzięcie ze względu na jego złożoność. Jest ono jednak niezbędne z uwagi na dbałość o klienta i wychodzenie naprzeciw jego potrzebom, jak również ze względu na warunki pracy personelu – podkreśla Karolina Hordyńska, prezes Spółki „LabAnalityka”.

19 tysięcy analiz miesięcznie

Tak zmodernizowane i wyposażone laboratorium może konkurować z największymi laboratoriami przemysłowymi nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Miesięcznie wykonuje się w samym Laboratorium Centralnym około 18-19 tysięcy analiz. We wszystkich laboratoriach Spółki LabAnalityka – około 55 tysięcy analiz miesięcznie.

W ramach swojej działalności, Firma świadczy kompleksowe usługi polegające na pełnej analizie i kontroli jakości procesu technologicznego oraz wykonywaniu kompleksowych badań i pomiarów z zakresu ochrony środowiska naturalnego i czynników szkodliwych występujących w środowisku pracy.

 

Źródło: PCC Rokita

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ