Partner serwisu
07 lipca 2014

Kolejny sukces obligacji PCC Rokita

Kategoria: Z życia branży

Zakończyła się druga już transza kaskadowej publicznej oferty obligacji PCC Rokita. W związku z dużym zainteresowaniem inwestorów, zapisy na obligacje zostały skrócone o dwa dni.

Kolejny sukces obligacji PCC Rokita

Oferta kaskadowa

Obligacje są pięcioletnie, oprocentowane 5,5% w skali roku. Kolejna transza obejmowała 40.000 szt. obligacji wyemitowanych przez spółkę w kwietniu br. i następnie dopuszczonych do obrotu na rynku Catalyst.

- W klasycznym modelu emisji obligacji, inwestor musi czekać na zaksięgowanie obligacji, na które złożył zapis nawet kilkanaście dni. Następnie kolejne kilka dni zajmuje wprowadzenie tych obligacji do obrotu. Dzięki formule oferty kaskadowej, kupowane obligacje już w momencie ich nabycia są wprowadzone do obrotu na rynku obligacji, którego organizatorem jest GPW. Dodatkowo czas oczekiwania od złożenia zapisu do ich przydziału i zapisania na rachunkach maklerskich to zaledwie dwa dni, po upływie których inwestor może od razu dokonać dalszej odsprzedaży obligacji na rynku wtórnym. Jest to istotne udogodnienie dla inwestorów, podnoszące płynność i atrakcyjność obligacji PCC Rokita - mówi Rafał Zdon, wiceprezes Zarządu PCC Rokita.

Dwie transze
W kwietniu br. spółka przeprowadziła emisję obligacji o wartości 22 mln zł w ramach drugiego Programu Emisji Obligacji. Obligacje o wartości 17 mln zł nabył Uczestnik Oferty Kaskadowej – Dom Maklerski BDM, który teraz odsprzedaje obligacje inwestorom. Dotychczas miały miejsce dwie transze: pierwsza, zakończona już po dwóch dniach zapisów i druga, zakończona na dwa dni przed ostatnim dniem zapisów.

Zakup obligacji
Cena sprzedaży obligacji zależy od dnia, w którym składany jest zapis i uwzględnia wartość nominalną oraz odsetki należne na dzień przypadający w drugim dniu roboczym, następującym po dniu dokonania zapisu. Obligacje PCC Rokita w ramach kaskadowej publicznej oferty sprzedaży może nabyć każdy, kto posiada rachunek papierów wartościowych w dowolnej firmie inwestycyjnej. Zapisy można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM, a inwestorzy posiadający rachunek w BDM także przez internet.

Źródło: PCC Rokita

Fot. PCC Rokita

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ