Partner serwisu
23 czerwca 2014

Azoty mocniejsze w Brazylii

Kategoria: Z życia branży

– Zawarte porozumienia z naszym wieloletnim partnerem stanowią istotny krok na drodze ekspansji terytorialnej działalności biznesowej Grupy Azoty – komentuje Paweł Jarczewski Prezes Zarządu Grupy Azoty.

Azoty mocniejsze w Brazylii

Polimer z nowej wytwórni
Grupa Azoty oraz brazylijska spółka Comexport podpisały w Krakowie ramową umowę dotyczącą współpracy handlowej, w ramach której Comexport deklaruje zakup wytwarzanego przez Grupę Azoty poliamidu wykorzystywanego m.in. do produkcji włókien konstrukcyjnych.
Polimer będzie pochodzić z nowej wytwórni PA6 o rocznych zdolnościach produkcyjnych 80 tys. ton w Tarnowie, której uruchomienie planowane jest na IV kwartał 2016 r. Podpisana 20 czerwca br. umowa stanowi również podstawę analizy projektu wspólnego przedsięwzięcia w ramach dalszego przetwórstwa poliamidu na terenie Brazylii.

– Rynek brazylijski jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków na świecie, dlatego obecność Grupy Azoty wśród dostawców produktów chemicznych na tamten rynek jest dużym sukcesem dla całej polskiej gospodarki – powiedział Prezes Jarczewski. 

– Równolegle do prowadzonego procesu inwestycyjnego w rozbudowę mocy produkcyjnych poliamidu 6 w Tarnowie poszukujemy partnerów handlowych do tego przedsięwzięcia. Chcemy nie tylko znaleźć klientów dla naszych produktów ale pozyskać partnerów do wspólnych przedsięwzięć związanych z dalszym przetwórstwem polimerów. Zawarta umowa gwarantuje nam obydwa nasze cele biznesowe – mówi Witold Szczypiński, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Azoty.

Kontynuacja współpracy
Umowa była podpisywana w obecności przedstawicieli polsko-brazylijskiej Izby Handlowej. Sprzedaż poliamidu do Brazylii jest kontynuacją współpracy Grupy Azoty z firmą Comexport. Pod koniec 2013 roku Grupa Azoty, w ramach kontraktacji produktów nawozowych na kolejne lata, zawarła szereg umów handlowych z firmą Comexport na łączną kwotę 360 mln zł. Umowy na sprzedaż siarczanu amonu z Tarnowa oraz z Puław oraz nawozów wieloskładnikowych z Polic będą obowiązywać do końca 2016 roku. 

 

Źródło: Grupa Azoty S.A.

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ