Partner serwisu
19 marca 2014

Senegalski Minister z wizytą w Policach

Kategoria: Z życia branży

Na zaproszenie Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz Grupy Azoty S.A. do Polski z dwudniową wizytą przyleciał Minister Geologii i Zasobów Naturalnych Senegalu Aly Ngouille Ndiaye. 

Senegalski Minister z wizytą w Policach

W trakcie wizyty minister wraz z delegacją spotkał się z przedstawicielami polskiego Rządu oraz Zarządu Grupy Azoty – Prezesem Pawłem Jarczewskim i Wiceprezesem Krzysztofem Jałosińskim.

– Podczas zeszłorocznego spotkania z Prezydentem Republiki Senegalu Macky Sallym poruszyliśmy kwestie zacieśnienia współpracy pomiędzy polskim a senegalskim rządem oraz wsparciem działań na rzecz interesów Grupy Azoty w Senegalu. Spotkanie z ministrem Aly Ngouille Ndiaye tylko potwierdziło, że nasze starania idą w odpowiednim kierunku. Otwiera to szereg możliwości rozwojowych oraz buduje solidne więzi pomiędzy oboma państwami. Integralną częścią naszych inwestycji jest komunikacja i wsparcie lokalnej społeczności. Zależy nam, aby ona również podchodziła do inwestycji perspektywicznie i  stała się jednym z głównych beneficjentów – powiedział Krzysztof Jałosiński, Prezes Zarządu Grupy Azoty Police S.A. oraz Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. 

Celem serii spotkań było utrwalenie relacji strony senegalskiej z polskim rządem, jak i strategicznym partnerem  biznesowym, Grupą Azoty S.A. W poniedziałek minister Aly Ngouille Ndiaye spotkał się z wiceminister gospodarki Iloną Antoniszyn-Klik oraz Ewą Synowiec, dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Minister odwiedził również warszawskie biuro Grupy Azoty S.A., gdzie rozmawiał  z członkami zarządu na temat planów i celów strategicznych Grupy w Senegalu.

– Przede wszystkim zależy nam na dalszym zwiększeniu wydobycia surowców w Senegalu. Na bazie fosforytów rozmawiamy również o możliwościach rozwoju instalacji przemysłowych na kontynencie afrykańskim. Dodatkowo korzystając z kompetencji agrarnych polskich instytutów naukowych i naszych doświadczeń przygotowujemy specjalną ofertę dla Rządu Senegalu w zakresie analiz i kompleksowego wsparcia rolnictwa. Te działania z pewnością umocnią naszą pozycję na afrykańskim rynku nawozowym – powiedział Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

 

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. rozpoczęły inwestycje w Senegalu od zakupu 55% udziałów w Spółce African Investment Group SA. Senegalska spółka  posiada koncesje na dostęp do złóż fosforytów i ilmenitów w Senegalu. Dzięki tej transakcji „Police” zostały pierwszą polską firmą z branży chemicznej, która posiada dostęp do własnych strategicznych surowców. 

 

Źródlo: Grupa Azoty

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ