Partner serwisu
18 lipca 2017

Robert Wudecki: Będzie racjonalna ewolucja...

Kategoria: X Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Polityka remontowa i UR stale ewoluuje. Nadchodzące zmiany technologiczne i kompetencyjne mogą wpłynąć na jakość remontów. Jak wyobraża sobie funkcjonowanie w tym zakresie za 15 lat Robert Wudecki, Dyrektor Wydziału Inżynierii Utrzymania Ruchu PKN ORLEN?

Robert Wudecki: Będzie racjonalna ewolucja...

Statystyki podają, że w utrzymaniu ruchu wykorzystujemy obecnie około 30% danych, które są dostępne. Pozostałe 70%, to dane którymi należy zarządzić, aby, po ich przetworzeniu, osiągnąć wartość dodaną – zauważa Robert Wudecki, Dyrektor Wydziału Inżynierii Utrzymania Ruchu PKN ORLEN.

Jak zauważa, przyszłość polityki remontowej to kwestia ciągłego rozwijania odpowiednich w tym zakresie kompetencji, m.in. wykształcenie multibranżowych inżynierów utrzymania ruchu – z pogranicza kilku różnych branż. Zdobywane przez nich doświadczenie wraz z umiejętnością odpowiedniej interpretacji dodatkowych danych oraz zawansowaną analityką , będzie znacząco poprawiać  poziom stosownej Polityki remontowej i UR oraz znacząco wpływać na tworzenie  innowacyjnych rozwiązań.

Pojawią się nowe dziedziny/dyscypliny UR, których definicje zostaną doprecyzowane  w ciągu najbliższych  lat - dodaje.

Wypowiedź pochodzi z debaty ,,Przyszłość polityki remontowej i UR. Jak to będzie za 10-15 lat”, która odbyła się w ramach X Konferencji Naukowo-Technicznej – Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym 29-31 maja w Kazimierzu Dolnym.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ