Partner serwisu
10 lipca 2017

Paweł Sierakowski: Dokąd zmierza polityka remontowa i UR?

Kategoria: X Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Przyszłość polityki remontowej i utrzymania ruchu jest obszarem wielu dyskusji. Jak do tego tematu podchodzi Paweł Sierakowski, Dyrektor ds. Utrzymania Ruchu w ANWIL S.A.?

Paweł Sierakowski:  Dokąd zmierza polityka remontowa i UR?

Przyszłość utrzymania ruchu będzie kształtowana poprzez rozwiązania systemowe. Pomimo ciągłych przemian technologicznych człowiek nadal będzie najważniejszy – podkreśla Paweł Sierakowski.

Rozwój techniki i technologii będzie stawiał przed pracownikami produkcji i służb utrzymania ruchu szereg nowych wyzwań, dlatego tak istotną kwestią jest szkolenie kadry technicznej i już na etapie nauki, poprzez staże branżowe i praktyki, zdobywanie wiedzy praktycznej i doświadczenia. Być może powstanie kierunek studiów „Remonty i utrzymanie ruchu”– zauważa.

Firmy produkcyjne powinny inspirować i motywować młodych ludzi do wyboru kierunków inżynierskich związanych z obszarem swej działalności.

 

Wypowiedź pochodzi z debaty ,,Przyszłość polityki remontowej i UR. Jak to będzie za 10-15 lat”, która odbyła się w ramach X Konferencji Naukowo-Technicznej – Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym 29-31 maja w Kazimierzu Dolnym.

Fot.: BMP

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ