Partner serwisu
29 maja 2017

Wiesław Lach: Nadążyć z wprowadzaniem sprawdzonych metod diagnostycznych

Kategoria: X Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

To kierunek dla UR polskiego przemysłu kreślony przez Wiesława Lacha, Dyrektora Departamentu Korporacyjnego Koordynacji Produkcji i Bezpieczeństwa Grupy Azoty S.A.

Wiesław Lach: Nadążyć z wprowadzaniem sprawdzonych metod diagnostycznych

Utrzymanie ruchu to dla mnie… konieczność wdrożenia strategii predykcyjnych i prewencyjnych z analizą ryzyka, tam, gdzie jest to ekonomicznie uzasadnione, bez zbędnego zwiększania ryzyka.

Podejście do UR będzie zmieniało się w kierunku… obniżenia kosztów produkcji poprzez doskonalenie nowych metod diagnostycznych dających wiarygodne wyniki dla wprowadzenia predykcji i prewencji, a czasami też do podjęcia rozsądnych decyzji o zastosowaniu strategii eksploatacji do awarii.

W zakresie UR polski przemysł powinien… co najmniej nadążać z wprowadzaniem sprawdzonych  metod  diagnostycznych, co powinno dać obniżenie kosztów, spełniając przy tym odpowiednie standardy bezpieczeństwa technicznego.


Wiesław Lach, Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Koordynacji Produkcji i Bezpieczeństwa Grupy Azoty S.A.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zdobył duże doświadczenie, pracują w przemyśle chemicznym ponad 30 lat.

Początkowo w firmie projektowej Biprozat, a następnie w Zakładach Azotowych w Tarnowie (obecnie Grupa Azoty S.A.), uczestnicząc w realizacji wielu projektów, głównie w Polsce, ale również za granicą  (Europa, Azja) od fazy projektowej do fazy budowy i rozruchu po przekazanie do eksploatacji.

Uczestniczył także w realizacji projektów inwestycyjnych w branży petrochemicznej, pracując w firmie inżynieryjnej we Włoszech.

Przygotowywał i realizował projekty outsourcingu branżowego oraz wprowadzenie systemów CMMS w utrzymaniu ruchu.

Obecnie uczestniczy w projektach związanych z wprowadzeniem nowoczesnych metod utrzymania technicznego w Grupie Azoty S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ