Partner serwisu
17 czerwca 2016

Marek Rościszewski: Operacja postój remontowy

Kategoria: IX Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

– Zespół utrzymania ruchu można porównać do lekarzy. Jak już mamy z nimi kontakt, to przeważnie dlatego, że dzieje się coś niedobrego  – tak o pracownikach z UR z przymrużeniem oka mówi Marek Rościszewski, prezes zarządu Zakładu Produkcyjnego Synthos Dwory 7.

Marek Rościszewski: Operacja postój remontowy

– Z perspektywy zarządu sam postój remontowy nie przynosi żadnej wartości dodanej. Jest to coś, co trzeba zrobić ze względów bezpieczeństwa i utrzymania sprawności technicznej instalacji, a z czego nie ma wprost mierzalnego zysku. – W całej grupie przeznaczamy 150-160 mln PLN rocznie na remonty, więc jest to bardzo istotny wydatek – mówi Marek Rościszewski.

– Najważniejsze podczas UR jest dobre planowanie, jednak warto również szukać możliwości przeprowadzenia usprawnień i wdrożenia innowacji, aby wykorzystać przestój jak najlepiej – przekonuje prezes.  – Zarząd powinien weryfikować możliwości i pomagać ile się tylko da. Dobra współpraca pomiędzy zarządem, zespołami utrzymania ruchu a wykonawcami jest kluczem do jak najsprawniejszego przeprowadzenia remontu.

 

Wypowiedź prezesa zarządu Zakładu Produkcyjnego Synthos Dwory 7 Marka Rościszewskiego podczas debaty na konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym Gdynia 2016

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ