Partner serwisu
21 czerwca 2016

Marek Wilmanowicz: Sprawdzajmy kompetencje wykonawców

Kategoria: IX Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Każdy inwestor chciałby aby jego inwestycja była prowadzona i realizowana przez profesjonalistów. – Ważne są certyfikaty wykonawców, dają nam pewność, że pracujemy z ludźmi, którzy znają się na rzeczy – mówi Marek Wilmanowicz, dyrektor Pionu Bezpieczeństwa Technicznego z Urzędu Dozoru Technicznego.

Marek Wilmanowicz: Sprawdzajmy kompetencje wykonawców

Postój remontowy jest bardzo złożonym procesem. Ważne są certyfikaty wykonawców, które są jedyną realną miarą ich kompetencji, jaką dysponujemy – powiedział Wilmanowicz. – Istotne jest sprawdzanie i kontrolowanie wykonawców podczas remontu. Warto trzymać rękę na pulsie, czujność ograniczy ryzyko pomyłek. Kontrola jest najwyższą formą zaufania – dodał żartobliwie.

– Dobrym rozwiązaniem jest delegowanie, jako wsparcie, inspektorów, którzy dopilnują wykonania prac zgodnie z założeniami. Odpowiedni specjalista na miejscu może na bieżąco korygować przebieg prac – podkreślił Wilmanowicz. – Inną bardzo ważną kwestią są badania wykonywane przed i podczas trwania postoju remontowego. Rzetelnie przeprowadzone, stanowią podstawę do podejmowania decyzji. Wiedza na temat infrastruktury jest kluczowa i warto podchodzić do tego tematu bardzo poważnie – podsumował Marek Wilmanowicz.

Wypowiedź dyrektora Pionu Bezpieczeństwa Technicznego z Urzędu Dozoru Technicznego, Marka Wilmanowicza podczas debaty na konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym Gdynia 2016

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ