Partner serwisu
01 lutego 2016

INNOCHEM – już od 1 lutego 2016 można składać wnioski

Kategoria: XXII Sympozjum CHEMIA 2016

Do 1 marca trwa nabór wniosków do pierwszego konkursu zorganizowanego w ramach programu INNOCHEM.

INNOCHEM – już od 1 lutego 2016 można składać wnioski

Wzmocnienie zdolności przedsiębiorców do generowania innowacyjnych rozwiązań we współpracy z sektorem nauki oraz poprawa pozycji konkurencyjnej na rynkach światowych polskiego sektora chemicznego – to cel programu sektorowego INNOCHEM Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – W konkursie, na który przeznaczono 120 mln zł, mogą startować i przedsiębiorstwa, i konsorcja przedsiębiorstw. Jest w nim również miejsce dla jednostek naukowo-badawczych – mówi Dorota Palijczuk z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, która podkreśla, że „zakres tematyczny programu robi wrażenie”: – Zawiera aż 275 tematów, spośród których wnioskodawcy mogą wybrać odpowiedni dla siebie – podkreśla.

Program wyraźny nacisk kładzie na innowacyjność. – Aplikacje, w których nie przewidziano innowacyjności procesowej czy projektowej, nie uzyskają dofinansowania – wyjaśnia Dorota Palijczuk.

18 grudnia ogłoszono pierwszy konkurs, nabór wniosków trwa do 1 marca br. Ich ocena ma zająć około 3 miesięcy, a podpisywanie umów rozpocznie się już pod koniec czerwca/na początku lipca. – Środki powinny trafić do zwycięskich wnioskodawców w II połowie 2016 r. – zapewnia przedstawicielka NCBR.

 

Wypowiedzi pochodzą z debaty „Wyzwania polskiej chemii 2020”, zorganizowanej w ramach XXII Sympozjum Naukowo-Technicznego „Chemia 2016”.

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ