Partner serwisu
17 sierpnia 2015

KGHM realizuje istotne inwestycje zarówno w kraju, jak i za granicą

Kategoria: Z życia branży

– Kopalnia Sierra Gorda w czerwcu rozpoczęła komercyjną produkcję i jest bardzo blisko osiągnięcia zakładanych mocy przerobowych. Zgodnie z planem realizujemy projekty Victoria i Ajax w Kanadzie oraz Głogów Głęboki-Przemysłowy w Zagłębiu Miedziowym. Kontynuujemy także Program Modernizacji Pirometalurgii - informuje Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM.

KGHM realizuje istotne inwestycje zarówno w kraju, jak i za granicą

Produkcja miedzi w koncentracie w kopalni Sierra Gorda w pierwszym półroczu 2015 roku wyniosła około 38 tys. ton. W połowie kwietnia wyprodukowany został pierwszy koncentrat molibdenu, zaś w lipcu zainicjonowane zostały prace projektowe w zakresie II fazy rozwoju kopalni.


W projekcie Victoria trwają przygotowania do prac bezpośrednio związanych z głębieniem szybu. Realizowane są prace związane z przygotowaniem infrastruktury powierzchniowej.


Kanadyjski regulator zatwierdził dokument Application Information Requirements, którego akceptacja umożliwi  złożenie wniosku  o uzyskanie pozwolenia środowiskowego dla kopalni Ajax.


Zgodnie z planem postępują prace przy budowie szybu GG -1, który jest niezbędny dla eksploatacji złoża Głogów Głęboki - Przemysłowy. Na koniec pierwszego półrocza głębokość szybu osiągnęła 563 m (docelowa całkowita głębokość szybu – 1340 m o średnicy 7,5 m).


Trwają prace budowlano-montażowe w obrębie głównych elementów technologicznych modernizowanego ciągu pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów. Zakontraktowano 98 procent umów na prace budowlano-montażowe. Uruchomienie instalacji  planowane  jest na IV kwartał 2016.

 

Źródło,fot.: KGHM

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ