Partner serwisu
23 lipca 2015

Kolejne etapy inwestycji energetycznych w Grupie ORLEN

Kategoria: Z życia branży

W II kwartale 2015 roku Koncern konsekwentnie realizował inwestycje energetyczne wspierające segment downstream

Kolejne etapy inwestycji energetycznych w Grupie ORLEN

Blok parowo-gazowy we Włocławku
W bloku parowo-gazowym o mocy 463 MWe we Włocławku kontynuowano prace montażowe na rurociągach turbiny parowej oraz układach pomocniczych. Prowadzono również testy pomontażowe, próby szczelności oraz chemiczne czyszczenie układów. Do tej pory przeprowadzono weryfikację około połowy systemów sukcesywnie przekazywanych do rozruchu.

Uzgodnione zostały procedury pierwszego podania napięcia z PSE, natomiast z GAZ-SYSTEM zatwierdzono procedurę nagazowania stacji gazu.

Testowe uruchomienie turbiny we Włocławku planowane jest już w II połowie roku, a produkcja i sprzedaż energii rozpocznie się na przełomie 2015 i 2016 roku.

Blok parowo-gazowy w Płocku
Z kolei w projekcie budowy bloku parowo-gazowego o mocy 596 WMe w Płocku trwały prace projektowania głównych budynków oraz zakończono planowanie zagospodarowania terenu pod obiekty bloku. Prowadzono również uzgodnienia z właścicielami działek w celu ustanowienia służebności przesyłu dla linii elektroenergetycznej. W II kwartale w fabryce Siemens w Berlinie wykonano test wyważania wirnika turbiny gazowej, który przyniósł wynik pozytywny.

Obecnie trwają prace związane z przetargami oraz projektowaniem infrastruktury Zakładu Produkcyjnego w Płocku, m.in. przyłączami wodno-kanalizacyjnymi i umową gazową.

 

Źródło,fot.: PKN ORLEN

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ