Partner serwisu

Marcin Wasilewski: Ze spokojem podchodzimy do kwestii gazu

Kategoria: XXI Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA

– Konsekwentnie realizujemy nasz program inwestycyjny w zakresie energetyki opartej na gazie ziemnym - w grudniu tego roku oddamy do eksploatacji blok we Włocławku, z kolei pod koniec 2014 roku uruchomiliśmy projekt budowy drugiej jednostki na niecałe 600 MW w Płocku. Realizujemy także mniejsze inwestycje w tym zakresie - kończymy program modernizacji starej elektrociepłowni w Płocku, ponadto przygotowujemy program modernizacji w Trzebini, gdzie mamy niedużą jednostkę węglową i gazową - mówi Marcin Wasilewski, Dyrektor Biura Energetyki PKN ORLEN.

Marcin Wasilewski: Ze spokojem podchodzimy do kwestii gazu

Komentując otoczenie regulacyjne dyrektor Wasilewski podkreślił, że kluczowe będą działania Komisji Europejskiej: - Na dzień dzisiejszy na terenie rafinerii korzystamy z żółtych i zielonych certyfikatów – nie wiemy jednak czy zostaną one przedłużone do 2018 roku. Liczymy, że uda się przekonać europejskich decydentów, że obecny system powinien zostać utrzymany. Jesteśmy jednak przygotowani na różne scenariusze.

Przedstawiciel PKN ORLEN zaznaczył, że wiele będzie zależało także od globalnej sytuacji na rynku paliw: – To jest już poza naszą kontrolą. Obserwując zmienne trendy na rynku ropy naftowej trudno jednoznacznie ocenić perspektywy dla branży energetycznej – podkreśla Marcin Wasilewski.

 

Wypowiedzi pochodzą z debaty zorganizowanej w ramach XXI edycji sympozjum „Chemia 2015”, które odbyło się w Płocku 21-22 stycznia. Organizatorem była firma BMP, a honorowym gospodarzem PKN ORLEN

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ