Partner serwisu
10 czerwca 2015

Grupa LOTOS o wdrażaniu metodologii RBI

Kategoria: VIII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Analiza ryzyka eksploatacji urządzeń ciśnieniowych – wdrażanie metodologii RBI w Grupie LOTOS S.A.- to temat prezentacji wygłoszonej przez Jana Dampca z Grupy LOTOS podczas konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym.

Grupa LOTOS o wdrażaniu metodologii RBI

W prezentacji omówiony zostanł jeden z elementów zarządzania ryzykiem technicznym, którym jest wdrażana w gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS S.A. metodologia Risk-Based Inspection (RBI). Jan Dampc zaprezentował cel oraz zasadność stosowania RBI, a także wyzwania jakie niesie ze sobą wdrażanie tej metodologii.

RBI jest metodą ustalania priorytetów, zakresów i metod dotyczących działań redukujących ryzyko eksploatacji urządzeń (w tym zarządzania programem inspekcji) wykorzystującą wyniki analiz ryzyka. Projekt ten realizowany jest w oparciu o standardy Amerykańskiego Instytutu Naftowego (API), a analiza ryzyka prowadzona jest z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania komputerowego.
Grupa LOTOS S.A. planuje wdrożyć  RBI na wszystkich instalacjach produkcyjnych i plan ten realizuje zgodnie z przyjętym harmonogramem.

ZOBACZ prezentację Grupy LOTOS S.A. podczas konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym, która odbyła się 1-3 czerwca br. w Krakowie.

 

fot. BMP

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ