Partner serwisu
11 maja 2015

Grzegorz Błędowski: Nie ma modelu idealnego

Kategoria: VIII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

– Idealny model to organizacja elastyczna i otwarta na informacje płynące z otoczenia, także te krytyczne wobec siebie – mówi Grzegorz Błędowski, dyrektor ds. Techniki Grupy LOTOS S.A.

Grzegorz Błędowski: Nie ma modelu idealnego

Jaki powinien być idealny model zarządzania UR?

Nie ma modelu idealnego, bo zawsze są jakieś ograniczenia, najczęściej kadrowe/organizacyjne/kosztowe. Służby utrzymania ruchu mają do realizacji konkretny cel i model idealny, to taki który zapewnia realizację postawionego celu możliwie najmniejszymi kosztami. Wsparcie realizacji strategii firmy w możliwie najlepszy sposób to nasze zadanie.

Nie chcę rozpisywać się nad stosowaniem prewencji i predykcji w celu podniesienia stopnia dostępności, zmniejszenia kosztów i zwiększenia bezpieczeństwa. Outsourcing czy służby wewnętrzne to także nie ma specjalnego znaczenia.

Gdybym miał powiedzieć co dla mnie najważniejsze, jaki jest model idealny? To jest organizacja oparta na ciągle rozwijanych kompetencjach wewnętrznych umiejętnie wspierana kompetencjami zewnętrznymi w celu zwiększania efektywności. Idealny model to organizacja elastyczna i otwarta na informacje płynące z otoczenia, także te krytyczne wobec siebie. Organizacja ucząca się na błędach swoich i konkurencji, która nie boi się porównań i zmian oraz czasami porażek. Taka organizacja jest w stanie być innowacyjna i nie stosować rozwiązań książkowych lub z katalogu każdego doradcy. Jaką przewagę konkurencyjną można zdobyć stosując rozwiązania już stosowane i udoskonalane przez konkurentów? W takim przypadku tylko podążamy ścieżką wytyczoną przez innych i zawsze będziemy o krok do tyłu.

 

Grzegorz Błędowski, dyrektor ds. Techniki Grupy LOTOS S.A. będzie uczestnikiem debaty: " Z reakcji na predykcję - kierunki rozwoju nowoczesnego modelu utrzymania ruchu" podczas konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym.

 

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ