Partner serwisu

RELACJA: Konferencja REACH 22 października 2009

Kategoria: Konferencja REACH 22 października 2009

Rozporządzenie REACH nakłada nowe obowiązki przede wszystkim na przedsiębiorców. W odpowiedzi na zapotrzebowanie przemysłu w tym zakresie odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy mieli okazję poznać dogłębnie rozporządzenie REACH oraz zadać nurtujące pytania specjalistom.

RELACJA: Konferencja REACH 22 października 2009

    W dniu 22 października 2009 r. redakcja magazynu Chemia Przemysłowa oraz firma BMP zorganizowała konferencję REACH.

    Program konferencji zawierał wiele aspektów dotyczących rozporządzenia REACH, m.in. obowiązki producentów orz importerów substancji i preparatów, zakres rejestracji – co podlega rejestracji a co nie, informacje w łańcuchu dostaw, obi wazki dalszych użytkowników. Przede wszystkim skupiono się na tym co jest aktualnie najważniejsze – Rejestracja wstępna, do której zakończenia pozostało niewiele ponad miesiąc. Uczestnicy mogli zapoznać się dokładnie z tym zagadnieniem, zarówno od strony informacyjnej jak i praktycznego  podejścia do rejestracji wstępnej oraz wdrożenia Reach, które zaprezentowali przedstawiciele firm PCC Rokita oraz POCH S.A. Przedstawione zostały również narzędzia, które są niezbędne przy rejestracji rozporządzenia REACH.

    W trakcie konferencji zaprezentowała się również firma DHI, która świadczy usługi doradcze dotyczące rozporządzenia REACH.

    Podczas spotkania nie zabrakło czasu na wymianę doświadczeń oraz zadanie nurtujących pytań specjalistom przez przedsiębiorców. Wiele tych rozmów kontynuowane  były w kuluarach.

    Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Instytutowi Chemii Przemysłowej za objęcie Honorowego Patronatu, a prelegentom za rzetelne i rzeczowe wykłady.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ