Partner serwisu
16 lipca 2014

Już jutro otwarcie fabryki katalizatorów BASF

Kategoria: Z życia branży

BASF wybudował w Polsce swoją największą w Europie fabrykę katalizatorów samochodowych. W piątek tj. 18 lipca br. oficjalne otwarcie fabryki w Środzie Śląskiej.

Już jutro otwarcie fabryki katalizatorów BASF

Budowa zakładu produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej – o ogólnej powierzchni 40.000 m2 – rozpoczęła się jeszcze przed końcem 2012 roku. Planowana wartość inwestycji to 150 milionów euro. W fabryce pracę znajdzie ok. 400 osób

– Ta inwestycja jest wspaniałym wkładem w zwiększającą się obecność BASF w Polsce. Cieszę się, że możemy zaoferować atrakcyjne miejsca pracy dla wielu polskich pracowników  i sprowadzić tu bardzo innowacyjną produkcję – powiedział Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska.

W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu.

Źródło: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ