Partner serwisu
28 marca 2014

BASF na nowo organizuje handel chemią budowlaną

Kategoria: Z życia branży

BASF na nowo organizuje swoją działalność handlową, obejmującą produkty chemii budowlanej w Polsce, tworząc w Śremie centralę logistyki i dystrybucji.

BASF na nowo organizuje handel chemią budowlaną

Ponadto przedsiębiorstwo reorganizuje strukturę systemu dystrybucji według regionów, wzmacnia serwis techniczny i optymalizuje paletę usług, oferowanych firmom budowlanym i wykonawcom w ramach handlu wyspecjalizowanego. Dzięki tej reorganizacji polscy klienci w przyszłości będą mieć dostęp do pełnego europejskiego portfela usług, podzielonego na kompleksowe rozwiązania i systemy.

W ramach reorganizacji BASF zaprzestanie wytwarzania artykułów służących do produkcji systemów izolacji termicznej oraz klejów do płytek podłogowych w Śremie i aż do odwołania unieruchomi czynną tam linię produkcyjną. W związku z powyższym klienci będą teraz zaopatrywani z najbliższych zakładów w Wittenberdze (Niemcy) i Chrudimiu (Czechy). Likwidacją objętych zostanie 14 stanowisk pracy. Zamknięcie zakładu w Śremie nie ma wpływu ani na pozostałą ofertę działu Construction Chemicals w obszarze domieszek do betonu i przemysłowych systemów wytwarzania posadzek, ani też na inne obszary działalności BASF w Polsce. W odniesieniu do Polski BASF będzie konsekwentnie kontynuować dotychczasową strategię wzrostu.

Dział chemii budowlanej BASF oferuje wysoko zaawansowane rozwiązania chemiczne w zakresie budownictwa nowych obiektów, przeprowadzania napraw i renowacji obiektów budowlanych. Ten dział przedsiębiorstwa, ponoszący odpowiedzialność za zakłady produkcyjne i centra dystrybucyjne w ponad 50 krajach, osiągnął w roku 2013 obroty na poziomie 2,1 mld euro.

 

Źródło: BASF

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ