Partner serwisu
10 marca 2014

BASF i nowa fabryka amin

Kategoria: Z życia branży

BASF wybuduje fabrykę związków aminowych w Chinach

BASF i nowa fabryka amin

BASF wybuduje nowy zakład produkcji związków aminowych o zasięgu światowym na terenie własnego kompleksu w Szanghajskim Parku Chemicznym. Główną działalnością fabryki, która rozpocznie działalność pod koniec 2015 roku, będzie produkcja dimetyloaminopropyloamin (DMAPA) i polieteroamin (PEA). Dzięki nowej placówce firma BASF wzmocni swoją globalną sieć produkcyjną. Nowy zakład stanowi uzupełnienie dotychczasowej produkcji DMAPA i PEA prowadzonej przez BASF w Niemczech i USA.

– Inwestycja uwarunkowana jest rosnącym popytem na produkty do pielęgnacji ciała i powiększającą się klasą średnią w Chinach i na terenie całej Azji – powiedział dr Guido Voit, starszy wiceprezes działu Półproduktów BASF w regionie Azji i Pacyfiku. – Poza tym branże rozwijające się, takie jak budownictwo, energetyka wiatrowa i lakiernictwo w Chinach oraz pozostałych rozwijających się krajach azjatyckich, w dalszym ciągu będą napędzały popyt na produkty PEA – dodał Voit.

DMAPA wykorzystywany jest głównie do produkcji betain, które są środkami powierzchniowo czynnymi wchodzącymi w skład produktów do pielęgnacji ciała, takich jak szampony i żele pod prysznic. DMAPA znajduje zastosowanie m.in. jako półprodukt do produkcji barwników, dodatek do smarów, środek wykorzystywany przy galwanizacji, środek sprzęgający dla tworzyw.

PEA jest półproduktem chemicznym dla utwardzaczy epoksydowych wykorzystywanych przy produkcji tworzyw sztucznych, powłok polimocznikowych, klejów, kompozytów wytwarzanych metodą reakcyjnego formowania wtryskowego.

 

Źródło: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ