Partner serwisu
05 maja 2022

Rozszerzona diagnostyka maszyn w predykcyjnym planowaniu remontów

Kategoria: XV Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Diagnostyka maszyn wirujących odgrywa w ANWIL S.A. istotną rolę w procesie predykcyjnego planowania remontów poprzez zapewnienie bieżącej informacji o stanie dynamicznym urządzeń. Stosowane w ANWIL S.A. metody to już nie tylko pomiary wibracji, ale również kamera termowizyjna oraz kamera do amplifikacji ruchu. Szerzej o wdrożonych rozwiązaniach opowie Paweł Kowalkowski podczas XV Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym (24-26 maja 2022, Gdynia).

Rozszerzona diagnostyka maszyn w predykcyjnym planowaniu remontów

Rynek, klienci, akcjonariusze, otoczenie społeczne stawiają przed każdym przedsiębiorstwem coraz wyższe oczekiwania co do jakości produktów oraz terminowości ich dostaw. Predykcja w planowaniu remontów pozwala spełnić znaczą część tych potrzeb poprzez określanie stanu dynamicznego urządzeń oraz prognozowanie czasu niezawodnej pracy. W szczególności dotyczy to urządzeń pracujących w trybie ciągłym oraz mających kluczowy wpływ na dostępność instalacji. Słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z wdrożonym w ANWIL S.A. systemem pracy przez Dział Diagnostyki oraz stosowanymi metodami diagnostycznymi.

Paweł Kowalkowski w ANWIL S.A. pracuje od 2008 roku i posiada szerokie doświadczenie w różnych obszarach przedsiębiorstwa. Rozpoczynał jako technolog na instalacji produkcji amoniaku, a następnie jako Kierownik Wydziału Syntezy Amoniaku. Dzięki zdobytemu doświadczeniu na maszynach wirujących przeniósł się do Służb Utrzymania Ruchu na stanowisko Kierownika Biura SUR Obszaru Nawozowego, a od 2018 roku Kierownika Biura Mechaniki.  Od wielu lat bierze udział w kluczowych projektach inwestycyjnych, wdraża projekty niezawodnościowe i obniżające energochłonność procesów produkcyjnych.

 

Organizatorem XV Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. Gospodarzem Honorowym została Grupa LOTOS.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

źródło: Anwil
fot. Anwil
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ