Partner serwisu
15 maja 2014

Mocne wyniki pierwszego kwartału Grupy Azoty

Kategoria: Z życia branży

149,5 mln złotych – z takim zyskiem Grupa Azoty kończy pierwszy kwartał

Mocne wyniki pierwszego kwartału Grupy Azoty

Grupa Azoty zakończyła pierwszy kwartał 2014 r. z wynikiem zysku netto na poziomie 149,5 mln zł i blisko182 mln zł na działalności operacyjnej EBIT (419 mln zł w 1Q roku ubiegłego), przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,7 mld zł (wobec 2,68 mld w 1Q roku ubiegłego). 

Zrealizowane wyniki finansowe na wszystkich jego poziomach są wyższe od zakładanego przez analityków konsensusu. W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego wyniki są niższe ze względu na ubiegłoroczne jednorazowe ujęcie w wyniku rozliczenia transakcji nabycia puławskiej spółki. 

- Osiągnięta marża EBITDA na poziomie 12 proc., przy relatywnie trudniejszych warunkach rynkowych, wynikających z presji cenowej w nawozach i utrzymującej się trudnej sytuacji rynkowej w branży tworzywowej, wskazują na słuszność podjętych przez nas działań z zakresie osiągania doskonałości operacyjnej – komentuje raportowane wyniki Andrzej Skolmowski, wiceprezes Grupy Azoty. – Pomimo tej sytuacji udało się zwiększyć wolumen sprzedaży, a dzięki dalszym uzyskiwanym synergiom konsolidacyjnym i pozytywniejszym tendencjom surowcowym udało nam się osiągnąć w pierwszym kwartale zadowalający wynik – uzupełnia prezes Skolmowski. 

 

Źródło: Grupa Azoty

fot.: photogenica.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ