Partner serwisu
05 maja 2014

Nowe perspektywy dla PERN

Kategoria: Z życia branży

– To kolejny ważny krok dla rozwoju Grupy PERN.  Do końca 2015 roku zbudujemy pierwszy w Polsce hub morski z prawdziwego zdarzenia,  a już dziś uruchamiamy nowy rodzaj działalności tradingowej, która idealnie wpisuje się w przyszłą działalność tego hubu – powiedział Marcin Moskalewicz, prezes PERN "Przyjaźń" S.A.

Nowe perspektywy dla PERN

PERN „Przyjaźń” podpisał długoterminową umowę na przeładunek, magazynowanie i transport ropy naftowej z włoskim koncernem Eni Trading & Shipping S.p.A.

– To kolejny ważny krok dla rozwoju Grupy PERN.  Do końca 2015 roku zbudujemy pierwszy w Polsce hub morski z prawdziwego zdarzenia,  a już dziś uruchamiamy nowy rodzaj działalności tradingowej, która idealnie wpisuje się w przyszłą działalność tego hubu. Przy okazji otwiera  nowe perspektywy dla wszystkich naszych klientów, w tym obydwu polskich rafinerii.  Zdajemy sobie sprawę, że to są odważne decyzje ale tylko w ten sposób  można dziś rywalizować na międzynarodowych rynkach – powiedział Marcin Moskalewicz, prezes zarządu PERN "Przyjaźń" S.A. 

Pierwszy tankowiec już przeładowany

Pierwszy tankowiec z ropą naftową kilka dni temu został przeładowywany w Naftoporcie.  Surowiec jeszcze przez kilkanaście miesięcy będzie przesyłany wykorzystując obecną infrastrukturę Spółki do bazy PERN w Górkach Zachodnich, ale już z końcem 2015 – zgodnie z zawartą  umową – znajdzie się w magazynach nowego Terminalu Naftowego w Gdańsku.

Nowe mozliwości tradingowe

Typowa umowa transportowa podpisana na lata 2014-2016, otwiera  nowe na naszym rynku możliwości tradingowe surowca. Oprócz stosowanych w kraju transakcji zakup-transport-sprzedaż – włoski koncern będzie mógł przeładować surowiec do zbiorników PERN, a po pewnym okresie magazynowania, odsprzedać go dalej do polskiego lub  zagranicznego odbiorcy.  Właśnie dla takich m.in. operacji handlowych powstaje w Gdańsku Terminal Naftowy.

 

Źródło: PERN „Przyjaźń” S.A.

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ