Partner serwisu

PERN wybuduje Terminal w Gdańsku

Kategoria: Z życia branży

Minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski,  wyraził zgodę na realizację kluczowej dla firmy inwestycji - budowy Terminala Naftowego w Gdańsku.

Ofertę na budowę Terminala złożyły trzy konsorcja, z których najkorzystniejszą ofertę złożył IDS - Bud S.A. z siedzibą w Warszawie. Zaproponowało wykonanie inwestycji „pod klucz” za 415 mln zł.
Inwestycja obejmuje budowę bazy przeznaczonej do magazynowania i przeładunku ropy naftowej, produktów naftowych i chemikaliów, o łącznej pojemności 700 tys. m3, z czego 400 tys. dla ropy naftowej, a 300 tys. dla pozostałych produktów. Projekt, będzie przebiegał w dwuetapowo: w pierwszym zostanie zrealizowana część dedykowana ropie naftowej, w drugim (którego kształt będzie zależał od potrzeb rynku) - część paliwowa i chemiczna. Terminal będzie połączony z Naftoportem krajową siecią przesyłu ropy, co znacząco zwiększy możliwości wykorzystania istniejącej już infrastruktury i wzmocni bezpieczeństwo energetyczne kraju. Ta kluczowa - dla logistyki ropy naftowej - inwestycja odpowie też na wyzwania jakie niesie zmiana kierunków dostaw czarnego złota, zapewni dywersyfikację działalności Grupy PERN, oraz znacząco zwiększy wpływy do budżetu państwa. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w 2015 r.


Źródło: PERN „Przyjaźń”

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ