Partner serwisu
28 lutego 2014

BASF inwestuje w Afryce

Kategoria: Z życia branży

Firma BASF rozszerza swoją działalność związaną z lakiernictwem przemysłowym wchodząc na rozwijający się rynek afrykański.

BASF inwestuje w Afryce

Od października 2013 roku BASF dostarcza powłoki taśm metalowych firmie Roofings Rolling Mills (RRM) z siedzibą w Ugandzie. Przedstawiciele BASF wraz z obsługą techniczną obecni byli podczas oddawania do użytku nowych linii produkcyjnych dla powłok „coil coating”.

RRM jest częścią firmy Roofings Group, największego producenta stali na terenie Afryki Wschodniej i posiada trzy linie produkcyjne działające w kompleksie Namanve Industrial Park. Ich zdolność produkcyjna sięga 240,000 ton rocznie.

– Dzięki tej współpracy zyskaliśmy ważnego i długoterminowego partnera, jakim jest firma RRM. Pozwala to nam na dalszy rozwój w tym kluczowym regionie. Afryka jest atrakcyjnym rynkiem dla naszych lakierów przemysłowych – wyjaśnił Phil Green, kierownik do spraw rozwoju w dziale BASF Coatings.

– Rynek afrykański odgrywa kluczową rolę nie tylko w strategii firmy BASF, ale jest szczególnie istotny głównie ze względu na plany rozwoju jednostki BASF Industrial Coatings Solutions – tłumaczył z kolei Nils Lessmann, dyrektor BASF Precoatings EMEA.

Dynamiczny rozwój rynków afrykańskich jest wynikiem rosnącej populacji, urbanizacji, jak również zwiększających się wydatków konsumpcyjnych, dlatego też firma BASF zamierza rozwijać swoją działalność na terenie Afryki, wykorzystując potencjał nowych długoterminowych biznesów.

Powłoki taśmowe wykorzystywane są do pokrywania zwojów aluminium i stali zanim zostaną poddane dalszej obróbce na potrzeby przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego i artykułów gospodarstwa domowego.

 

Źródło: BASF

Fot.: BASF Polska

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ