Partner serwisu
23 marca 2014

Wysoka wartość złóż na Pomorzu

Kategoria: Z życia branży

Spółka 3Legs Resources zakończyła prace wiertnicze na odwiercie Sławoszyno LEP 1 na Pomorzu. Teraz koncern rozpocznie odwiert horyzontalny w Lublewie.

Wysoka wartość złóż na Pomorzu

Odwiert w Sławoszyno LEP 1, leżący na koncesji Karwia osiągnął całkowitą długość 2817 metrów. Prace wiertnicze rozpoczęto w styczniu tego roku. Jak wynika z wstępnych badań otwór wykonany w formacjach w dolnego Ordowiku oraz górnego Kambru potwierdza wysoką wartość złoża. Dokładne określenie jego parametrów będzie możliwe po badaniach pobranych próbek oraz analizach na odwiercie. Jak poinformowano grubość złoża Sasino jest podobna do tej, jaką stwierdzono na odwiercie Strzeszewo LEP 1. Odwiert został już orurowany oraz zacementowany.

Po analizie danych oraz konsultacji z partnerem przedsięwzięcia, spółką ConocoPhilips, uzgodniono, że kolejny odwiert poziomy zostanie wykonany w Lublewie na obszarze koncesji Lębork. Długość odwiertu kierunkowego wyniesie 1600 metrów. Koncern posiada już niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie prac. Odwiert Lublewo LEP-1ST1H będzie trzecim otworem, który zostanie wykonany zgodnie z harmonogramem prac przewidzianych na przełomie 2013 i 2014 roku. W trzecim kwartale 2014 roku ma on zostać poddany wieloetapowej stymulacji i testowaniu.

- Udało się nam wywiercić dwa pierwsze odwierty zgodnie z naszym harmonogramem na okres 2013/14, wkrótce będziemy gotowi do wykonania trzeciego i najważniejszego odwiertu horyzontalnego Lublewo LEP-1ST1H. Będzie to trzeci odwiert poziomy wykonany na naszych koncesjach – przekazał w oświadczeniu Kamlesh Parmar, dyrektor generalny 3Legs Resources.

W listopadzie ubiegłego roku 3Legs Resources poinformowała o kontynuowaniu wraz z firmą ConocoPhillips dalszych badań na pomorskich koncesjach. Na ten cel przeznaczono 63 milionów dolarów. Trzy zachodnie koncesje (Damnica, Lębork i Karwia), na których będą powadzone dalsze prace należą do Lane Energy Poland. We wrześniu 2012 roku, ConocoPhillips przejął 70 proc. udziałów w tej spółce. Pozostałą część udziałów ma 3Legs Resources.

 

Źródło:lupkipolskie.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ