Partner serwisu

Odkryte złoże gazu na Podkarpaciu

Kategoria: Z życia branży

PGNiG odkryło złoże gazu ziemnego na koncesji Zalesie-Jodłówka-Skopów w województwie podkarpackim. Wstępnie szacuje się, że  zasoby gazu w złożu kształtują się na poziomie kilku mld m3.

Odkryte złoże gazu na Podkarpaciu

Pierwszy etap prac na tym złożu zakończył odwiert Siedleczka 6K o głębokości 2016 m. Uzyskane wyniki okazały się lepsze od założeń projektowych. Odkryto gaz wysokometanowy, który nie zawiera substancji szkodliwych. Obecnie prowadzone są prace dokumentujące odkryte zasoby i przewiduje się wykonanie kilku otworów rozpoznawczo-eksploatacyjnych. Gaz z podkarpackich złóż ma być przesyłany do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa.

PGNiG planuje, że pierwsze otwory będą eksploatowane w drugiej połowie 2015 roku. Spółka zakłada, że w pierwszym roku eksploatacji wydobycie z nowych odwiertów  wynosić będzie około 100 000 m3 na dobę.

Równolegle trwają również prace zmierzające do włączenia do eksploatacji istniejących już odwiertów Siedleczka-2, Siedleczka-3, Siedleczka-4, Siedleczka-5. Na potrzeby eksploatacji wybudowany będzie ośrodek zbiorczy gazu Siedleczka.

 

 

Źródło: PGNiG

Fot.: PGNiG

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ