Partner serwisu
30 września 2020

Klucz Sukcesu przyznany w chemii po raz 18.

Kategoria: XIX Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, 28-30 września 2020, Szczecin

Klucz Sukcesu to wyróżnienie przyznawane przez redakcje magazynów wydawanych przez BMP. W tym roku kapituła nagrody redakcji Chemii Przemysłowej przyznała to wyróżnienie Instytucji, która od 70 lat wspiera działania na rzecz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i zdrowia człowieka w środowisku pracy.

Klucz Sukcesu przyznany w chemii po raz 18.

Statuetka "Klucz Sukcesu" w tym roku podczas XIX Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych trafiła do Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytut Badawczego za działania na rzecz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i zdrowia człowieka w środowisku pracy oraz za popularyzowanie wiedzy w zakresie kultury bezpieczeństwa.

– Trudno wyobrazić sobie rozwiązywania problemów bezpiecznej pracy w polskim przemyśle bez udziału Centralnego Instytutu  Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego – rozpoczął laudację prof. Kazimierz Lebecki, również laureat tej nagrody. – Instytut zaczął działalność w 1950 roku, początkowo na ulicy Tamka1 w Warszawie, a od 1989 roku ma nową siedzibę i bardzo szeroki zakres prac badawczych i legislacyjnych. Od 1960 roku współpracuję z Instytutem, wiem jak wysokie umiejętności reprezentuje, w oparciu o świetną organizację pracy i doskonałą, wciąż rozwijaną bazę badawczą. Jedną z głównych cech Instytutu jest harmonijne współdziałanie z przemysłem i władzami państwowymi. Instytut wdraża do praktyki rządowe decyzje w tym Dyrektywy Europejskie odnoszące się do problematyki bezpieczeństwa pracy. Stale też rozszerza tematykę badawczą, ciesząc się wielkim prestiżem międzynarodowym - kontunuował profesor. – Klucz Sukcesu jaki dzisiaj wręczymy Instytutowi  jest wyrazem uznania i podziękowania środowiska przemysłu chemicznego za dotychczasową pracę , ale też prośbą o JESZCZE . .- dodał na zakończenie prof. Lebecki.

 

Nagrodę odebrała w imieniu dyrektor Instytutu, prof. dr hab. n. med. Danuty Koradeckiej, Pani Agnieszka Gajek.

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ