Partner serwisu
23 stycznia 2014

Badania nad grafenem

Kategoria: Z życia branży

Narodowy Uniwersytet Singapuru wraz z firmą BASF planują wspólne badania nad grafenem. Współpraca ma na celu opracowanie nowej generacji organicznych urządzeń elektronicznych.

Badania nad grafenem

Centrum Badań nad Grafenem (GRC) na Wydziale Nauki Narodowego Uniwersytetu Singapuru oraz firma BASF nawiązały współpracę, aby rozwijać sposoby wykorzystania grafenu do produkcji organicznych urządzeń elektronicznych, takich jak organiczne diody elektroluminescencyjne (OLED). Celem tej współpracy jest połączenie folii grafenowych z organicznymi materiałami elektronicznymi, co umożliwi stworzenie bardziej efektywnych i elastycznych urządzeń oświetleniowych.

Grafen jest fascynującym materiałem zarówno pod względem doskonałych właściwości elektrycznych, jak również ze względu na wytrzymałość mechaniczną

– Pracujemy na rzecz lepszej przyszłości, w której czysta energia może być pozyskiwana, przesyłana i magazynowana w sposób wydajny dla zapewnienia wszystkim ludziom lepszego i zdrowszego życia – powiedział prof. Antonio Castro Neto, dyrektor Centrum Badań nad Grafenem i wykładowca w Katedrze Fizyki Wydziału Nauki Narodowego Uniwersytetu Singapuru (NUS) oraz w Katedrze Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Wydziału Inżynierii Narodowego Uniwersytetu Singapuru (NUS).

– Grafen jest fascynującym materiałem zarówno pod względem doskonałych właściwości elektrycznych, jak również ze względu na wytrzymałość mechaniczną. Od kliku lat angażujemy się w działania związane z badaniami nad grafenem, a teraz jesteśmy gotowi, aby nawiązać współpracę z ośrodkami badawczymi w celu uzupełnienia i przyspieszenia procesu opracowania urządzeń – skomentował dr Josef R. Wünsch, starszy wiceprezes działu Modeling & Formulation Research w firmie BASF odpowiedzialny również za inkubację technologii w ramach badań nad grafenem.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ