Partner serwisu
16 maja 2018

Projekt EFRA gotowy w 94%

Kategoria: inne

Zaawansowanie całego Projektu EFRA przekroczyło 94%. Projektowanie oraz zakupy i dostawy zrealizowano już w 100%, natomiast zaawansowanie prac budowlano-montażowych przekroczyło 86%.

Projekt EFRA gotowy w 94%

Na rzecz Projektu EFRA przepracowano ok 7.5 mln roboczogodzin, a odnotowano tylko 4 zdarzenia wypadkowe. Wskaźnik wypadkowości LTIF - 0.54, jest więc bardzo niski. Średnia, dzienna liczba pracowników to blisko 1900.

Wytwórnia wodoru – HGU 3

Trwają przygotowania do rozruchu technologicznego instalacji, Aktualnie odbywa się m.in. odtlenianie i wprowadzanie mediów pomocniczych.

Już w marcu zakończyły się prace budowlano-montażowe oraz suszenie wymurówki pieca‑reformera i uzyskano certyfikatCLDT. Status „kompletności mechanicznej” osiągnięto już 27 lutego, po czym rozpoczęto działania rozruchowe – m.in. przedmuch systemu rurociągów pary MSS.

Instalacja HVDU

Instalacja destylacji próżniowej Hydrowaxu osiągnęła status gotowości do prób i testów dnia 28 kwietnia 2018r. Od 14 maja zarządzana jest przez Zakładu Hydrokrakingu, gdzie już rozpoczęto przygotowania do jej rozruchu technologicznego.

źródło: Grupa LOTOS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ