Partner serwisu
28 lutego 2017

Paweł Stańczyk OLPP: Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Kategoria: XXIII Sympozjum CHEMIA 2017

Paweł Stańczyk, prezes OLPP, podczas Sympozjum Naukowo-Technicznego CHEMIA 2017 w Płocku, podsumował dobry dla spółki rok 2016 i z optymizmem zapowiedział planowane inwestycje na rok kolejny.

Paweł Stańczyk OLPP: Apetyt rośnie w miarę jedzenia

– 2016 oceniamy bardzo pozytywnie, jeśli chodzi o nasze wyniki. Możemy go podzielić na 2 okresy, przed i po pakiecie paliwowym. Po wdrożeniu tej regulacji obserwowało się duże poruszenie. W porównaniu 2016 do 2015, średni wzrost wydanych paliw to 23% – powiedział Paweł Stańczyk.

Zwrócił uwagę przy tym, że wzrosty rozkładały się nierównomiernie pod względem geograficznym: – Warto pochwalić się wzrostem w naszej bazie w Dębogórzu, który wyniósł ponad 300%. W głównych placówkach obrotowych, do których dochodzi rurociąg,  np. w Koluszkach czy Emilianowie, notujemy wzrost o około 30%. Z drugiej strony odnotowaliśmy spadek na ścianie wschodniej – poinformował Stańczyk.

Prezes OLPP podkreślił, że wejście pakietów paliwowego i energetycznego dało impuls do przeformułowania strategii inwestycyjnej.  – Plan inwestycyjny OLPP zakłada wzrost inwestycji o ponad 50% w stosunku do planu z ubiegłego roku. W planie remontowym zakładamy wzrost o ponad  20% w porównaniu z rokiem poprzednim. Zaplanowane inwestycje to przede wszystkim projekty rozwojowe i inwestycje modernizacyjne – zapowiedział prezes OLPP.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ