Partner serwisu
23 lutego 2017

Igor Korczagin: Innowacyjność to zmiana pomysłów na pieniądze

Kategoria: XXIII Sympozjum CHEMIA 2017

– Za innowacje w firmie odpowiadają wszystkie części organizacji. Bardzo dużo zależy od tego, czy firma ma odpowiednią kulturę organizacyjną, która wspiera działania innowacyjne. Samo założenie działu R&D, czy składanie wniosków do NCBR to za mało. – stwierdził Igor Korczagin, Dyrektor R&D w PCC Rokita SA, podczas debaty zorganizowanej w czasie XXIII Sympozjum CHEMIA 2017.

Igor Korczagin: Innowacyjność to zmiana pomysłów na pieniądze

Rekordowy rok dla polioli

– 2016 rok był  bardzo dobry dla Grupy PCC. Świętowaliśmy 40-lecie instalacji polioli i był to rok rekordowy, jeżeli chodzi o biznes polioliowy– mówił Igor Korczagin, Dyrektor R&D PCC Rokita SA, podkreślając, że Grupa PCC kończy budowę piątego ciągu produkcji i planuje już 6. – Uruchomiliśmy też instalację kwasu monochlorooctowego, a w pierwszym kwartale bieżącego roku odbieramy nową inwestycję dotyczącą polioli poliestrowych – to nowa grupa produktowa dla nas – kontynuował.

Igor Korczagin przyznał, że dobre wyniki to również m.in. skutki inwestycji realizowanych w poprzednich latach. – Przykładowo przejście na elektrolizę membranową przyniosło w 2016 roku oczekiwane i wymierne efekty – opowiadał.

Innowacyjność

Czym jest innowacyjność? – Ktoś kiedyś powiedział, że „wynalazczość to jest zamiana pieniędzy na pomysły, a innowacja to jest zamiana pomysłów na pieniądze” – i ja taką definicję innowacji wyznaję. Jest to pewien proces biznesowy, za który odpowiada cała firma. Samo założenie działu R&D, czy składanie wniosków do NCBR to za mało - stwierdził przedstawiciel PCC Rokita.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ