Partner serwisu
04 marca 2016

Zakończył się pierwszy konkurs w ramach Programu INNOCHEM

Kategoria: Z życia branży

1 marca br. zakończył się termin składania wniosków do pierwszego konkursu w ramach Programu Sektorowego INNOCHEM.

Zakończył się pierwszy konkurs w ramach Programu INNOCHEM

Do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wpłynęło 49 wniosków o dofinansowanie projektów na łączną kwotę dofinansowania 188 558 085,59 zł, przy 305 235 719,84 zł wartości kosztów kwalifikowanych. Jak informuje NCBiR obecnie trwa proces oceny formalnej przesłanych zgłoszeń.

- Informację nt. liczby zgłoszonych projektów oraz łącznej kwoty wnioskowanego dofinansowania przyjęliśmy z satysfakcją. Cieszy nas fakt, że suma wnioskowanych kwot znacznie przekracza wyasygnowane na konkurs 120 mln PLN. Oznacza to, że kształt i obszary badawcze INNOCHEM-u odpowiadają na potrzeby rozwojowe Polskiej Chemii, a program będzie stymulował działalność badawczo-rozwojową i innowacyjną przedsiębiorstw sektora - mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Inicjatorem i autorem studium wykonalności INNOCHEMu jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Studium zostało zaakceptowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w grudniu 2014 r., po ponad roku wspólnych prac PIPC i przedstawicieli przedsiębiorstw sektora.

Zgodnie z regulaminem konkursu, proces oceny wniosków potrwa do 90 dni kalendarzowych. – Po zakończeniu ocen formalnych zgłoszonych projektów i po ogłoszeniu wyników pierwszego konkursu przystąpimy do kolejnego etapu wspólnej pracy nad realizacją założeń INNOCHEMu – mówi Tomasz Zieliński.

Program Sektorowy INNOCHEM jest prowadzony i nadzorowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Działania 1.2 "Sektorowe programy B+R". Program jest finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR).

Więcej informacji nt. Programu INNOCHEM znajdą Państwo na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Źródło: PIPC
fot.:photogenica

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ