Partner serwisu
19 czerwca 2015

Ruszają konkursy Narodowego Centrum Nauki

Kategoria: Innowacje i nauka

80 mln zł w trzech konkursach - Narodowe Centrum Nauki ogłosiło rozpoczęcie kolejnych edycji MAESTRO 7, HARMONIA 7, SONATA BIS 5. Termin składania wniosków upływa 15 września 2015 r.

Ruszają konkursy Narodowego Centrum Nauki

Doświadczeni naukowcy, którzy zamierzają realizować pionierskie projekty, mogą próbować swoich sił w MAESTRO 7. Program nastawiony jest na interdyscyplinarne badania, które doprowadzą do odkryć naukowych wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy.

HARMONIA 7 to konkurs, w którym finansowane będą projekty badawcze realizowane w ramach współpracy międzynarodowej.

W ramach SONATY BIS 5 o środki ubiegać mogą się osoby, które muszą powołać nowy zespół naukowy, by zrealizować swój projekt badawczy. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest uzyskanie stopnia naukowego doktora w okresie od 2 do 12 lat przed rokiem złożenia wniosku.

Narodowe Centrum Nauki to agencja wykonawcza, której zadaniem jest wspieranie działalności naukowej w zakresie badań podstawowych. Finansowaniu NCN podlegają prace eksperymentalne lub teoretyczne podejmowane w celu zdobycia nowej wiedzy o podstawowych zjawiskach i obserwowalnych faktach, bez nastawienia na ich praktyczne zastosowanie. Więcej informacji na temat konkursów na stronie NCN.

Źródło: NCN

fot.: freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ