Partner serwisu

O programie doskonałości operacyjnej AZOTY PRO

Kategoria: VIII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

O programie AZOTY PRO jako przykładzie zastosowania dobrych praktyk w procesach eksploatacji majątku produkcyjnego w Spółkach Grupy Azoty móił Waldemar Jahn z Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

O programie doskonałości operacyjnej AZOTY PRO

Program AZOTY PRO jest programem doskonałości operacyjnej realizowanym w całej Grupie Azoty, w pięciu obszarach: produkcja, logistyka i zakupy, remonty, efektywność energetyczna, funkcje wsparcia.

W obszarze remonty realizowane są trzy inicjatywy : ujednolicenie i dostosowanie polityki remontowej w GA do najlepszych praktyk, TPM oraz Preventive Maintenance oraz poprawa efektywności zarządzania dostawcami usług remontowych.

W ramach inicjatywy ujednolicenie i dostosowanie polityki remontowej w Grupie Azoty do najlepszych praktyk zostało powołanych dziewięć zespołów roboczych obejmujących swoim obszarem : wytwórnie gazu do syntezy amoniaku, wytwórnie amoniaku, wytwórnie kwasu azotowego technicznego, wytwórnie kwasu siarkowego, instalacje do produkcji cykloheksanonu z benzenu, instalacje siarczanu amonu, instalacje mocznika, instalacje do produkcji nawozów, instalacje energetyczne. W skład każdego zespołu zostali wyznaczeni specjaliści z głównych zakładów Grupy, którzy w ramach swoich codziennych obowiązków zajmują się poszczególnymi instalacjami.

Zespoły robocze spotykały się w każdej z lokalizacji, poznając specyfikę maszyn, urządzeń i całych instalacji oraz stosowanych rozwiązań w realizacji remontów. Finalnym efektem pracy będzie znalezienie najlepszych praktyk możliwych do wdrożenia w innych Zakładach z Grupy.

 

ZOBACZ prezentację Waldemara Jahna z konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym.

fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ