Partner serwisu
28 kwietnia 2015

Prezydent Bronisław Komorowski w kędzierzyńskich Azotach

Kategoria: Z życia branży

- Zakłady Azotowe w Kędzierzynie to doskonały przykład przedsiębiorstwa, dla którego fundamentalne znaczenie ma innowacyjność. Gratuluję Państwu uruchomienia nowoczesnych instalacji, powstałych w oparciu o polską myśl naukową – powiedział Prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent Bronisław Komorowski w kędzierzyńskich Azotach

Prezydent Bronisław Komorowski we wtorek 28 kwietnia zwiedził nową instalację do produkcji plastyfikatora nieftalanowego Oxoviflex™. Nowoczesna instalacja o docelowym budżecie ponad 40 mln zł to odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynku przetwórstwa PCW innowacyjnymi produktami. To najnowocześniejsza w tej części Europy instalacja do produkcji plastyfikatorów, dzięki której spółka będzie mogła produkować 50 tysięcy ton Oxoviflexu™ rocznie.

- Nowa instalacja plastyfikatora nieftalanowego Oxoviflex™ pokazuje, że umiemy łączyć pracę naukowców z pobliskiego Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej i z powodzeniem wykorzystać ją w biznesie. Dzięki tak nowoczesnej instalacji budujemy przewagę konkurencyjną  – podkreślił Adam Leszkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Prezydent Komorowski wypowiedział się również z uznaniem o tym, co zobaczył na terenie zmodernizowanej sterowni instalacji do produkcji alkoholi OXO.

– W Zakładach Azotowych w Kędzierzynie widać pracę i wysiłek włożone na rzecz innowacyjności. Z największym zainteresowaniem dostrzegam tu postęp w zakresie zarówno technologii jak i utrzymania swojej pozycji na rynku przez całą Grupę Azoty, przez polską chemią oraz Zakłady w Kędzierzynie - powiedział Prezydent Bronisław Komorowski.

- Naszą misją jest promowanie modelu nowoczesnej, innowacyjnej firmy. Kędzierzyński segment OXO jest dla nas bardzo ważny. Nowa strategia handlowa tego biznesu to  przykład na to, że innowacyjność rozumiemy o wiele szerzej niż nasza konkurencja. Chcemy być innowacyjni nie tylko technologicznie, ale także pod względem podejścia do naszych klientów. Wiem, że dzięki temu wspólnie – my jako Grupa Azoty jak i nasi partnerzy – osiągniemy sukces – powiedział Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu Grupy Azoty.

Na zakończenie wizyty Prezydent spotkał się z przedstawicielami Zarządu, pracownikami Spółki oraz zawodnikami klubu siatkarskiego ZAKSA S.A., od których otrzymał symboliczną koszulkę ze swoim nazwiskiem. Po oficjalnej części spotkania, Prezydent Komorowski porozmawiał z pracownikami kędzierzyńskich zakładów oraz złożył wpis do księgi pamiątkowej.

Źródło,fot.: Grupa Azoty ZAK S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ