Partner serwisu
28 kwietnia 2015

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Grupę Azoty Puławy

Kategoria: Z życia branży

- Dla mnie przyjazd dzisiaj do Puław to okazja, żeby powiedzieć, że mądrą pracą można i należy rozwijać przemysł i gospodarkę. Można to robić dbając jednocześnie o elementy zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem potrzeb środowiska naturalnego – powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Grupę Azoty Puławy

Prezydent Bronisław Komorowski w piątek 17 kwietnia zwiedził nową instalację nawozów granulowanych Pulgran. Instalacja Pulgranu, azotowego nawozu premium opartego na nowoczesnej formule pastylek jest obecnie w fazie rozruchu technologicznego i wkrótce zostanie włączona w pełen cykl produkcyjny. To kluczowa dla puławskich azotów inwestycja o nazwie Nowy Kompleks Nawozowy. Oddane już do użytku instalacje wchodzące w skład kompleksu kosztowały łącznie blisko 464 mln zł.

- Nowoczesne, inteligentne nawozy to przyszłość. Skupiamy się na tym, żeby rozpoznawać i zaspokajać potrzeby naszych odbiorców końcowych. Dzięki takiej strategii Grupa Azoty utrzymuje pozycję drugiego w Unii Europejskiej oraz wiodącego w kraju producenta i dostawcy nawozów – powiedział Marian Rybak, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z pracownikami spółki oraz przedstawicielami Zarządu Grupy Azoty Puławy i oraz Grupy Azoty. – W roku 2014 świętowaliśmy obchody 25 lat polskiej demokracji. Te 25 lat to również czas intensywnych przemian w obszarze rolnictwa i sektora żywnościowego. Opisali to autorzy raportu, pt: „25 lat polskiego rolnictwa. Bezpieczeństwo żywnościowe w Europie”,  który w listopadzie 2014 r. pod egidą Szanownego Pana Prezydenta opublikowało Centrum Kompetencji PUŁAWY. Chcemy, aby rolnictwo, które obecnie jest czwartym największym sektorem polskiej gospodarki nie tylko nie straciło na wartości, ale żeby za kolejną dekadę było pierwszym sektorem napędzającym rozwój Polski – powiedział Paweł Jarczewski, prezes Grupy Azoty.
 
Z uznaniem o tym, co zobaczyli na terenie zakładów wypowiedzieli się Prezydent Bronisław Komorowski oraz Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński.

- Tu w Puławach wykuwały się benchmarki polskiego przemysłu, które wyznaczają dobre ścieżki rozwoju współpracy świata przemysłu i świata nauki. Ta przestrzeń komercjalizacji wiedzy spowoduje, że nasza gospodarka utrzyma dynamikę konkurencyjności. Trzymam kciuki, żeby tak to się dalej rozwijało w Puławach i w całej Grupie Azoty – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.

- Grupa Azoty Puławy jest strategiczną spółką na gospodarczej mapie Polski. Życzę Państwu dalszych sukcesów w konkurowaniu na globalnym rynku – powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Po oficjalnej części spotkania, Prezydent Komorowski porozmawiał z pracownikami Zakładów Azotowych oraz złożył wpis do księgi pamiątkowej.


Źródło,fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ