Partner serwisu
20 kwietnia 2015

2000 km nowych gazociągów

Kategoria: Z życia branży

– Nasze nowe projekty inwestycyjne, które już w większości rozpoczęliśmy, polegają na rozbudowie gazowej infrastruktury przesyłowej w zachodniej, południowej i wschodniej Polsce – podkreślił Sławomir Śliwiński, Członek Zarządu GAZ-SYSTEM S.A.

2000 km nowych gazociągów

GAZ-SYSTEM S.A. planuje w latach 2015-2023 wybudować w sumie około 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski.

Ze względu na ogromny zakres prac inwestycyjnych spółka zdecydowała się zastosować optymalny sposób realizacji projektów inwestycyjnych, polegający na zakupie materiałów do budowy gazociągów (rur i armatury) bezpośrednio od producentów. Ten sposób realizacji projektów pozwala na znaczne przyspieszenie prac inwestycyjnych i poprawę efektywności kosztowej.

– Nasze nowe projekty inwestycyjne, które już w większości rozpoczęliśmy, polegają na rozbudowie gazowej infrastruktury przesyłowej w zachodniej, południowej
i wschodniej Polsce. Założyliśmy, że do 2018 r. zostaną zrealizowane lub przygotowane najbardziej istotne zadania inwestycyjne w polskim systemie przesyłowym w ramach tzw. Korytarza Północ-Południe. Dlatego intencją spółki jest jak najlepsze zarządzanie całym procesem inwestycyjnym oraz uzyskanie dodatkowych korzyści, wynikających z dużej skali zakupów i uzyskanie tym samym znacznych oszczędności. Z tego względu zdecydowaliśmy się po raz kolejny na sprawdzony sposób realizacji inwestycji w trybie dostaw inwestorskich” – podkreślił Sławomir Śliwiński, Członek Zarządu GAZ-SYSTEM S.A.

GAZ-SYSTEM S.A. kupuje rury do budowy strategicznych gazociągów

W kwietniu br. Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. zakończył publiczne postępowanie przetargowe na dostawę rur o średnicy 700 i 1000 mm do realizacji strategicznych gazociągów przesyłowych. Umowy ramowe z wykonawcami będą obowiązywać przez okres czterech lat od daty podpisania. Konkretne zamówienia będą realizowane na podstawie odrębnych umów częściowych zawieranych każdorazowo po zaakceptowaniu najkorzystniejszej oferty. W ten sposób zostaną zapewnione dostawy rur do budowy strategicznych gazociągów realizowanych przez spółkę.

Łączna wartość, jaką GAZ-SYSTEM S.A. zamierza przeznaczyć na realizację tych umów nie przekroczy kwoty ok. 1,84 mld zł netto. W wyniku zakończonego postępowania przetargowego zostało wybranych 10 wykonawców.

Źródło, fot.: GAZ-SYSTEM

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ