Partner serwisu
01 grudnia 2014

PGNiG i GAZ-SYSTEM w sprawie dostaw gazu do Polski

Kategoria: Z życia branży

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA i Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informują, że dostawy gazu do Polski z kierunku wschodniego w okresie od 14 listopada 2014 r. do 28 listopada 2014 r. były realizowane na stabilnym poziomie, zapewniającym bezpieczną pracę systemu przesyłowego w Polsce. Wszyscy końcowi odbiorcy gazu w Polsce otrzymują gaz zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem.

PGNiG i GAZ-SYSTEM w sprawie dostaw gazu do Polski

PGNiG SA w dalszym ciągu nie otrzymuje na punktach wejścia na granicy wschodniej pełnych ilości gazu zamawianych u rosyjskiego dostawcy w ramach obowiązującej umowy.

Zapotrzebowanie na gaz ziemny w ostatnich dwóch tygodniach wyniosło średnio ok. 46 mln m3 na dobę. Bilansowanie systemu odbywa się z dostaw importowych, wydobycia krajowego i poboru z podziemnych magazynów gazu. Poziom napełnienia magazynów gazu na chwilę obecną wynosi ok. 2,52  mld m3.

W przypadku zmiany sytuacji w zakresie dostaw gazu do Polski zostanie opublikowany kolejny komunikat. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, kolejne podsumowanie dotyczące dostaw gazu do Polski spółki opublikują 12 grudnia 2014 r. 

Źródło: PGNiG

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ