Partner serwisu
09 kwietnia 2015

BASF Polska partnerem Centrum Nauki Kopernik

Kategoria: Innowacje i nauka

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik,  BASF Polska i Centrum Nauki Kopernik, oficjalnie wyraziły chęć dalszego współdziałania w ramach - działającego na terenie Centrum - laboratorium chemicznego. Od 2010 roku firma jest jego wyłącznym partnerem. Umowa została zawarta na kolejnych 6 lat.

BASF Polska partnerem Centrum Nauki Kopernik

Przedłużenie umowy stanowi następny krok w rozwoju partnerskiej współpracy pomiędzy BASF Polska a Centrum Nauki Kopernik, zapoczątkowanej z chwilą otwarcia laboratorium chemicznego. Już od pięciu lat, grupy szkolne - pod okiem kompetentnych opiekunów – mogą przeprowadzać w nim samodzielne eksperymenty, np. zrobić mydło czy wykonać polistyrenową kulę, by poznać podstawowe zagadnienia związane z tworzywami sztucznymi. Wszystkie doświadczenia są wykonywane z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu – takiego, który używany jest w profesjonalnych ośrodkach badawczych. Obok zlewek i probówek, można korzystać tam m.in. z aparatury do miareczkowania, sond pomiarowych oraz testów do analiz jakościowych i ilościowych. Koncepcja zajęć w laboratorium kładzie nacisk na osobiste zaangażowanie uczestników. Jednorazowo doświadczenia może przeprowadzać w nim 16 osób pod opieką dwojga prowadzących.

W trakcie dotychczasowej współpracy, z tej możliwości każdego roku korzystało m. in. 10 tysięcy uczniów, którzy dzięki zajęciom mogli odkrywać, jak fascynujący jest świat chemii.

– Współpraca pomiędzy Centrum Nauki Kopernik a BASF Polska jest wzajemnie uzupełniającym się działaniem obu partnerów. Angażowanie młodzieży i sprawianie, że eksperymenty chemiczne nabierają konkretnego wymiaru, to istotny obszar naszej aktywności. Ponieważ partnerstwo z Centrum Nauki Kopernik zapewnia najwyższy stopień profesjonalizmu i kompetencji, cieszę się, że możemy kontynuować nasze wspólne wyjątkowe działania – powiedział Dirk Elvermann, dyrektor zarządzający BASF Polska.

Chemia dla zrównoważonego rozwoju
Jako wiodąca firma chemiczna na świecie, poprzez udział w różnorodnych projektach edukacyjnych, BASF wdraża koncepcję odpowiedzialności społecznej. Długotrwałe partnerstwo z Centrum Nauki Kopernik stanowi wyraz realizowania przez firmę w praktyce przesłania „Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju”. BASF wdraża tę zasadę m.in. poprzez wspieranie ważnych społecznie inicjatyw oraz współpracę z godnymi zaufania partnerami, którzy wnoszą do niej wiedzę merytoryczną i doświadczenie.

– Kopernik inspiruje do aktywnego i samodzielnego odkrywania i rozumienia świata. To nowoczesne podejście do edukacji pozwala dobrze przygotować się do wyzwań, jakie niesie ze sobą 21. wiek. BASF, jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie, rozwijająca naukę i nowoczesne technologie dla zrównoważonego rozwoju, jest ważnym partnerem w realizacji misji społecznej Kopernika. Łączymy nasze kompetencje i zaangażowanie, bo razem możemy osiągnąć znacznie więcej – powiedział Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik.

Popularyzacja chemii
Poza wspólnym rozwijaniem programu laboratorium, BASF Polska i Centrum Nauki Kopernik angażują się także w organizowanie licznych przedsięwzięć i imprez edukacyjnych, których celem jest popularyzowanie chemii i dotarcie do młodych ludzi z przesłaniem, że dziedzina ta nie musi być nudna. Wśród wspólnych inicjatyw Partnerów warto wymienić tu chociażby Dni Chemii, Piknik Naukowy czy współdziałanie w ramach konkursu FameLab, skierowanego do młodych naukowców.

 

Źródło,fot.: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ