Partner serwisu

Konkurs CHAIN REACTION

Kategoria: Z życia branży

Konkurs „CHAIN REACTION” („Reakcja łańcuchowa”) to przedsięwzięcie powstałe z inicjatywy firmy BASF. Głównym celem konkursu jest zainteresowanie użytkowników naukami ścisłymi i przedstawianie roli, jaką chemia odgrywa we współczesnym świecie. Sporo uwagi poświęca się stojącym przed chemią wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem i przyszłością ludzkości.

Konkurs CHAIN REACTION

Konkurs rusza już 14 października br. i skierowany jest do uczniów w wieku 14-18 lat. Koncepcja „CHAIN REACTION” wymaga od uczestników ciekawości świata, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. Zadaniem uczestników jest wykorzystanie nabytej w szkole wiedzy do stworzenia niezwykłych konstrukcji z dziedziny fizyki lub chemii.


Zbudować odpowiednią konstrukcję

Uczestniczące w konkursie zespoły (składające się z maksymalnie pięciu uczniów) budują „Reakcje łańcuchowe”, działające dzięki serii reakcji chemicznych i zjawisk fizycznych. Uczniowie muszą zbudować taką konstrukcję wspólnie, z pomocą i pod nadzorem swojego nauczyciela chemii, który pełni funkcję koordynatora zespołu. Na etapie planowania uczniowie powinni polegać na wiedzy zgromadzonej w trakcie zajęć z chemii, ponieważ budowane przez nich maszyny muszą wykorzystywać także reakcje chemiczne.

Eksperymenty na stronie CHEMIATOMY.PL

Na stronie CHEMIATOMY.PL będzie można obejrzeć filmy pokazujące widowiskowe eksperymenty, z których uczestnicy konkursu mogą czerpać pomysły na reakcje chemiczne i przemiany fizyczne, a następnie wykorzystać je przy budowie konstrukcji – naturalnie pod nadzorem nauczyciela.

Warunki konkursu

Aby przystąpić do konkursu, należy przesłać własny film prezentujący działanie zbudowanej przez zespół konstrukcji. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać od 15 do 30 listopada br. Zwycięzcy będą wyłonieni przez profesjonalne jury, ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystości 18 grudnia br. w Centrum Nauki Kopernik. Również publiczność może wybrać swojego faworyta, głosując przez Internet na najbardziej spektakularny, a także najbardziej zabawny film, który otrzyma „nagrodę publiczności”.

Atrakcyjne nagrody

Wszyscy uczniowie oraz nauczyciel wchodzący w skład zwycięskiego zespołu, otrzymają atrakcyjne nagrody: tablety Lenovo Ideatab A1000 Dual Core 1.2Ghz 7" 16GB. Oprócz samego zespołu, nagrodę otrzyma także reprezentowana przez niego szkoła: wyposażenie laboratorium – dygestorium firmy Pol-Lab oraz nagrodę dodatkową oraz lekcję dla wybranej klasy/grupy uczniów liczącej 16 osób w laboratorium chemicznym w Centrum Nauki Kopernik. Osobną nagrodę przewidziano dla członków zespołu wybranego w głosowaniu publiczności: smartfony Samsung S5300 White dla każdego członka zespołu.


Więcej informacji o konkursie znajdziecie Państwo w pliku „Szczegóły konkursu CHAIN REACTION” lub na stronie www.chemiatomy.pl.
 


Źródło: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ