Partner serwisu
09 marca 2015

Gazprom realizuje dostawy gazu do Polski

Kategoria: Paliwa

PGNiG SA i Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informują, że w dniu 6 marca 2015 r. Gazprom potwierdził, że dostawy gazu do Polski z kierunku wschodniego będą realizowane zgodnie ze składanymi zamówieniami.

Gazprom realizuje dostawy gazu do Polski

PGNiG otrzymało potwierdzenie, że dostawy gazu ziemnego z kierunku wschodniego będą realizowane na poziomie zamówień złożonych do dostawcy. W dniu wczorajszym na punktach wejścia do krajowego systemu przesyłowego nastąpił istotny wzrost przepływu gazu ziemnego. Realizacja dostaw gazu za minioną dobę nieznacznie odbiega od zamówienia, natomiast w dniu dzisiejszym przebiega zgodnie z planem.  

Zapotrzebowanie na gaz ziemny w ostatnich dniach wyniosło średnio ok. 47 mln m3 na dobę. Poziom napełnienia magazynów gazu na chwilę obecną wynosi ok. 1,3  mld m3. System gazowy pracuje bez zakłóceń.

Kolejny komunikat w sprawie dostaw gazu do Polski z kierunku wschodniego zostanie opublikowany przez spółki w przypadku zmiany sytuacji.

***
Od początku września 2014 r. do 5 marca 2015 r. dostawy gazu z kierunku wschodniego nie były realizowane zgodnie ze składanymi przez PGNiG zamówieniami. Redukcje dostaw wahały się od 6 do 46 procent  na  dobę. Redukcje z kierunku wschodniego uzupełniane były zwiększeniem dostaw importowych z kierunku zachodniego oraz południowego, wydobyciem krajowym i poborem gazu z podziemnych magazynów gazu. Ograniczenia nie stwarzały zagrożenia dla bezpieczeństwa polskiego sytemu gazowego. Wszyscy końcowi odbiorcy gazu w Polsce otrzymywali w tym czasie gaz zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem.

 

Źródło,fot.: Gaz-System

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ