Partner serwisu
30 stycznia 2015

Dirk Elvermann: 2015 rok z jubileuszem

Kategoria: O tym się mówi

– W tym roku firma BASF będzie obchodziła 150-lecie swojego istnienia. Planujemy z tej okazji wiele aktywności, poprzez które będziemy świętować ten jubileusz – mówi Dirk Elvermann, Dyrektor Zarządzający, BASF Polska.
 

Dirk Elvermann: 2015 rok z jubileuszem

Jaki był rok 2014 dla polskiej chemii?
2014 był kolejnym dobrym rokiem dla polskiej chemii. Wzrastający eksport polskich produktów na rynki europejskie przyczynił się do tego pozytywnego trendu. Również nowe inwestycje przedsiębiorstw chemicznych świadczą o wzrastającej pozycji polskiej chemii na poziomie europejskim.

A jaka była w tym rola BASF?
Nasza firma w roku 2014 przyczyniła się do zwiększenia sprzedaży i produkcji. Otworzyliśmy fabrykę katalizatorów w Środzie Śląskiej – największy tego typu zakład w Europie. O jego ogromnym wkładzie w rozwój polskiej gospodarki może świadczyć choćby październikowa wizyta premier Polski, Ewy Kopacz.

Co udało się zrealizować?
Zwiększyliśmy obroty firmy w Polsce, zawarliśmy współpracę z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, Humanitarium, a wspólnie z Centrum Nauki Kopernik kontynuowaliśmy naszą pomyślną współpracę (zrealizowaliśmy Piknik Naukowy
i Dni Chemii pt. „Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami”). Dodatkowo zdobyliśmy wiele nagród, np. nagrodę Lidera CSR w konkursie „Diamenty Polskiej Chemii”.

Rok 2015 dla BASF będzie rokiem szczególnym…
W tym roku firma BASF o bchodzi 150-lecie swojego istnienia. Planujemy wiele aktywności, poprzez które będziemy świętować ten jubileusz. W związku ze 150-leciem do naszego logo wprowadzamy hasło „We create chemistry” – „Tworzymy chemię”. Uruchomiliśmy także platformę Creator Space Online (www.creator-space.basf.com) służącą do wspólnego opracowywania rozwiązań problemów społecznych w dziedzinie energii, żywności i urbanizacji. Platforma służy do wymiany myśli i poglądów pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin. Liczymy na to, że wspólnie opracujemy wiele innowacyjnych pomysłów. Dodatkowo, chcemy zwiększyć naszą sprzedaż o minimum 7% oraz dalej rozwijać działalność w kraju.
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ