Partner serwisu
22 stycznia 2015

UDT z Kluczem Sukcesu

Kategoria: XXI Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA

Tradycyjna Gala Chemików zakończyła pierwszy dzień sympozjum Chemia 2015. Podczas wieczornej uroczystości redakcja magazynu „Chemia Przemysłowa” przyznała statuetkę Klucza Sukcesu Urzędowi Dozoru Technicznego.

UDT z Kluczem Sukcesu

Nagrodę, Kapituła magazynu Chemia Przemysłowa przyznała za innowacyjne działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w polskim przemyśle chemicznym i rafineryjnym.

– Są organizacje, które nie prowadzą produkcji materialnej, ale pełnią funkcje, które umożliwiają bezpośrednim producentom realizację ich celów biznesowych.  Bez współpracy tych organizacji, cele te nie mogły by być osiągnięte. Tak więc sukces biznesowy producentów to również sukces tych organizacji – mówił prof. Adam Markowski wręczając statuetkę Klucza Sukcesu Mieczysławowi Borowskiemu, prezesowi Urzędu Dozoru Technicznemu. – Taką funkcję spełnia UDT, który do typowych zadań dotyczących oceny zgodności i certyfikacji urządzeń technicznych z odpowiednimi przepisami,  dołączył w ostatnich 10 latach niezwykle potrzebną funkcję ekspercką w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa pracy urządzeń i instalacji technicznych. Szeroka współpraca z UDT to klucz sukcesu dla wielu firm – podkreślił na zakończenie prof. Markowski.
 

Laureaci „Klucza”                                                                                  

Statuetką „Klucz Sukcesu” redakcja „Chemii Przemysłowej” od kilku lat honoruje osoby wyjątkowo zasłużone dla branży chemicznej (w ubiegłych latach otrzymał ją m.in. prof. Adam Markowski, prof. Kazimierz Lebecki oraz prof. Jerzy Michalik), jak i firmy, których projekty i inwestycje w znaczący sposób zmieniły polski rynek chemiczny i petrochemiczny. Z okazji poprzedniej, jubileuszowej edycji sympozjum, statuetka  trafiła do Grupy LOTOS – za Program 10+, do PKN ORLEN – za powstanie Kompleksu Paraksylen/Kwas Tereftalowy (PTA) oraz do Grupy Azoty – za konsolidację polskiej chemii.

fot. BMP

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ