Partner serwisu
25 listopada 2014

Minister Skarbu Państwa z wizytą w Grupie Azoty

Kategoria: Z życia branży

– Planowane przez Grupę Azoty inwestycje to dowód na to, że konsolidacja polskiej chemii przynosi wymierne efekty – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa podczas wizyty w siedzibie Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Na spotkaniu przedstawiciele Zarządu Spółki przedstawili szefowi resortu strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne do roku 2020.

Minister Skarbu Państwa z wizytą w Grupie Azoty

W czasie najbliższych 4 lat Grupa Azoty w samym Tarnowie planuje zainwestować przeszło 900 mln zł. Zarząd Grupy Azoty podczas spotkania w tarnowskiej siedzibie Spółki zapoznał szefa resortu ze strategią rozwoju na lata 2014 – 2020 oraz projektami inwestycyjnymi całej Grupy Kapitałowej, których realizacja zaplanowana jest na okres najbliższych 6 lat.

Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa, z dużym uznaniem odniósł się do prezentowanych podczas spotkania planów inwestycyjnych. Podkreślił, że jako przedstawiciel głównego akcjonariusza (Skarb Państwa posiada 33% udziałów w Grupie Azoty) będzie wspierał kierunek działania i strategię rozwoju, obraną przez Zarząd Spółki.
– To właśnie dzięki takim działaniom polski przemysł uzyskuje coraz większe znaczenie w świecie, mimo otwartego rynku i dużej konkurencji – stwierdził Minister Karpiński.

Szef resortu pogratulował i podziękował Zarządowi Grupy Azoty za przeprowadzony z sukcesem proces konsolidacji. – Dotychczas osiągnięte wyniki oraz ambitne i przemyślane plany dalszego rozwoju pokazują, że dobry team zarządzający oraz wykwalifikowane kadry to gwarancja sukcesu. Coraz bardziej umacnia się pozycja polskiego przemysłu w świecie. Dziękuję Zarządowi Grupy Azoty za to, że znacząco się do tego przyczynia. – dodał Minister Karpiński. 

Najbliższe inwestycje

Grupa Azoty S.A. w ciągu najbliższych dwóch lat planuje oddać do użytku wytwórnię poliamidów, wartą 320 mln zł oraz instalację granulacji nawozów sztucznych za kwotę 140 mln zł. Wśród planowanych inwestycji znalazły się także modernizacja instalacji do produkcji c-nonu z fenolu, rozbudowa instalacji przetwórstwa poliamidów oraz wprowadzenie na rynek nowej generacji katalizatora żelazowo-chromowego.

- Małopolska powoli staje się stolicą polskiej chemii. Każda nowa inwestycja w regionie cieszy, ponieważ oznacza nowe miejsca pracy. Dziękuję za wszystkie dobre informacje
i gwarantuję, że województwo jest gotowe wspierać plany rozwoju Grupy Azoty – podkreślił obecny również na spotkaniu Roman Ciepiela, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. - Bardzo ważne jest jednak, aby rozwój i nowe inwestycje skorelować z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, co znacznie przyczyni się do rozwoju całego regionu i z pewnością pomoże osiągać jeszcze lepsze wyniki w przyszłości – dodał Wicemarszałek Ciepiela.

Poza szeroko zakrojonymi planami inwestycyjnymi strategia Grupy Azoty do roku 2020 zakłada przeprowadzenie kolejnych fuzji i przejęć, a także wdrożenie Programu Doskonałości Operacyjnej AzotyPRO.

 

Źródło, fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ