Partner serwisu
03 listopada 2014

Polska otwiera się na morze. Będą nowe miejsca pracy

Kategoria: Innowacje i nauka

– Polskie wybrzeże jest dzisiaj największym placem budowy w Europie. Realizowane tu inwestycje są warte dziesiątki miliardów. Począwszy od inwestycji prywatnych, w synergii ze strategicznymi spółkami Skarbu Państwa, przez projekty realizowane przez Spółki Skarbu Państwa jak Terminal LNG w Świnoujściu czy Terminal Naftowy w Gdańsku. Te wszystkie inicjatywy dzieją się w sposób przemyślany i synergiczny. Przy tego typu projektach, od samego początku realizacji, chcemy korzystać z potencjału ludzi młodych – powiedział Rafał Baniak, podsekretarz stanu w MSP

Polska otwiera się na morze. Będą nowe miejsca pracy

- Uruchamiamy program płatnych staży dla absolwentów uczelni publicznych. Wasza wiedza i umiejętności powinny pracować dla polskiej gospodarki. Chcemy dać taką szansę młodym Polakom - powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa podczas spotkania ze studentami Politechniki Gdańskiej.

Ministerstwo Skarbu Państwa przy współpracy z uczelniami wyższymi i kluczowymi spółkami uruchomi program staży dla absolwentów uczelni publicznych w kluczowych spółkach z udziałem Skarbu Państwa. W pilotażowej edycji płatne staże zdobędzie minimum 100 absolwentów. Doświadczenie przy najciekawszych projektach, a docelowo trwałe zatrudnienie zdobędą autorzy najlepszych prac magisterskich i inżynierskich obronionych w 2014 r. Konkurs ruszy na początku 2015 r., a pierwsze staże rozpoczną się na przełomie I i II kwartału.

Spotkanie ze studentami odbyło się w ramach panelu dyskusyjnego „Polska otwiera się na morze: nowa strategia czy konieczność”.

Terminal Naftowy, który powstaje w Gdańsku umożliwi magazynowanie i przeładunek ropy naftowej, produktów naftowych i chemikaliów o łącznej pojemności 700 tys. m sześć. Terminal  LNG, który powstaje w Świnoujściu umożliwi odbiór gazu ziemnego drogą morską, praktycznie z dowolnego kierunku na świecie. Terminal pozwoli zaspokoić jedną trzecią polskiego zapotrzebowania na gaz. Będzie jedyna tej wielkości instalacją w Europie Środkowo-Wschodniej i największą w rejonie Morza Bałtyckiego.

 

Źródło, fot.: MSP

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ