Partner serwisu
04 września 2014

Polwax na Giełdzie Papierów Wartościowych

Kategoria: Z życia branży

Polwax S.A. z siedzibą w Jaśle ogłasza zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej i notowania akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Polwax na Giełdzie Papierów Wartościowych

Polwax S.A., której akcje mają być przedmiotem planowanej oferty, należy do ścisłej czołówki największych europejskich producentów i dystrybutorów rafinowanych i odwanianych parafin oraz szerokiego asortymentu wosków parafinowych. Spółka jest przedsiębiorstwem o strukturze dwuoddziałowej i nie tworzy grupy kapitałowej.

W Jaśle zlokalizowany jest zakład produkcyjny zajmujący się produkcją parafin, natomiast w Czechowicach-Dziedzicach oprócz produkcji parafin realizowana jest również produkcja zniczy i świec.

Przychody Spółki w 2013 roku wyniosły 241 mln złotych. EBITDA sięgnęła 27,5 mln złotych, a zysk netto ok. 20 mln złotych.

Spółka prowadzi działalność od 1999 roku. W latach 2004-2011 funkcjonowała w strukturach Grupy LOTOS jako spółka LOTOS Parafiny Sp. z o.o. Na początku 2012 roku miał miejsce wykup menedżerski, w którym wzięli udział menedżerowie Spółki, inwestorzy pasywni oraz fundusz private equity.

 

Źródło: Polwax

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ