Partner serwisu
05 marca 2014

Kulczyk wzywa do sprzedaży akcji Ciechu

Kategoria: Z życia branży

KI Chemistry, spółka zależna Kulczyk Investments, wzywa do sprzedaży 34.781.939 akcji Ciechu, stanowiących 66 proc. kapitału spółki. Czy Skarb Państwa sprzeda walory?

Kulczyk wzywa do sprzedaży akcji Ciechu

Zamiarem wzywającego jest przekroczenie progu 33 proc. ogólnej liczby głosów na WZA, w związku z czym wzywający ogłosił niniejsze wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 34.781.939 akcji, co odpowiada 66% kapitału zakładowego spółki, dających łącznie prawo do wykonywania 34.781.939 głosów na WZA, co odpowiada 66% ogólnej liczby głosów.

Jak podaje portal Rzeczpospolita KI Chemistry zamierza nabyć akcje wyłącznie wtedy, jeżeli na koniec okresu przyjmowania zapisów, będą obejmować nie mniej niż 31.619.946 akcji, uprawniających do 31.619.946 głosów na walnym zgromadzeniu, co stanowi 60% ogólnej liczby głosów na WZA. Cena, po której KI Chemistry chce kupić akcje wynosi 29,50 zł – jest to kwota poniżej bieżącej ceny rynkowej Ciechu, jak i również poniżej wycen analityków . Wartość wezwania wynosi ponad 1 mld zł.

Kulczyk Investment podał, że zakup akcji w ramach wezwania będzie finansowany ze środków własnych oraz kredytu udzielonego przez Bank Zachodni WBK.

KI Chemistry chce utrzymać akcje Ciechu w obrocie na rynku regulowanym i w ciągu dwóch dni przekaże Ciechowi projekt umowy o strategicznej współpracy.

Więcej przeczytacie na portalu Rzeczpospolitej

 

Źródło: ekonomia.rp.pl

Fot.: Kulczyk Investments

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ