Partner serwisu

RELACJE

Kategoria: VII Konferencja Woda i ścieki w przemyśle

O wodzie i ściekach w Bełchatowie

Co wspólnego ma instalacja do podziemnego zgazowania węgla z gospodarką wodno-ściekową? Jak wygląda przygotowanie wody do celów produkcyjnych w zakładach azotowych w Puławach? Jakie są założenia nowego Prawa wodnego? I jak wykorzystać powstający biogaz z oczyszczania ścieków w ANWIL-u z produkcji kwasu tereftalowego? To tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas VII konferencji Naukowo-Technicznej „Woda i ścieki w przemyśle”, która odbyła się 3 i 4 października w Bełchatowie.

RELACJE

W czterech sesjach wykładowych można było wysłuchać referatów dotyczących reformy gospodarki wodnej i założeniach nowego Prawa wodnego, prezentacji o przygotowaniu wody technologicznej do celów energetycznych i produkcyjnych, wystąpień z zakresu optymalizacji i efektywności w gospodarce wodno-ściekowej oraz wymaganiach i wpływie wdrażania Dyrektywy IED. Nie zabrakło również wykładów na temat oczyszczania ścieków przemysłowych.

W łączonej konferencji (również dla przemysłu spożywczego) wzięło udział ponad 220 gości. Wśród firm i zakładów nie zabrakło przedstawicieli elektrowni, elektrociepłowni, zakładów azotowych, chemicznych, jak i mleczarni czy browarów.

Organizatorem konferencji była firma BMP’, partnerami spotkania – ENEA Wytwarzanie S.A., PGE GiEK S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., ANWIL S.A. oraz PCC Rokita SA.

Konferencje zakończyły się wycieczką do Elektrowni Bełchatów – zwiedzanie bloku 858 MW oraz do zakładu produkcyjnego OSM Radomsko.

Obszerną relację znajdziecie Państwo w posympozjalnym wydaniu magazynu „Chemia Przemysłowa” oraz "Energetyka Cieplna i Zawodowa".

 

Opracowała: Aleksandra Grądzka-Walasz

 

Partner branżowy:

       
Patronat merytoryczny Partner branżowy Patronat naukowy:

Politechnika Łódzka

       
Patronat medialny: Organizator

 

 

   

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ