Partner serwisu

Relacja: II Konferencja Naukowo-Techniczna „Biopaliwa płynne - perspektywy rozwoju 10-11 września 2007

Kategoria: II Konferencja Naukowo-Techniczna ?Biopaliwa płynne - perspektywy rozwoju 10-11 września 2007

 Doskonałą okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją dotyczącą biopaliw był udział w organizowanej przez nas we Wrocławiu II konferencji „Biopaliwa płynne – perspektywy rozwoju”. Spotkanie odbyło się w dniach 10-11 września 2007 r. w hotelu Mercure Panorama we Wrocławiu. 

Relacja: II Konferencja Naukowo-Techniczna „Biopaliwa płynne -  perspektywy rozwoju 10-11 września 2007


    Temat biopaliw po raz kolejny wraca na pierwsze strony gazet i serwisów informacyjnych, głównie za sprawą korzystnych rozwiązań prawnych: Sejm przyjął senackie poprawki do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym, wprowadzające ulgę podatkową dla producentów biokomponentów; Prezydent podpisał ustawę o akcyzie na biopaliwa, natomiast Rząd przyjął pod koniec lipca program promocji biopaliw na lata 2008-2014, zakładający nie tylko ulgi podatkowe, ale również inne preferencje dla użytkowników biopaliw.

    Rolę Honorowego Gospodarza imprezy objęła firma Akwawit - BRASCO S.A. Do współpracy włączyły się m.in.: Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku, Instytut Paliw i Energii Odnawialnej oraz Związek Gorzelni Polskich. Honorowy patronat nad konferencją objął Minister Gospodarki.

    W spotkaniu udział wzięło ponad120 osób reprezentujących branżę paliwową, chemiczną oraz spirytusową. Gościliśmy ekspertów ds. biopaliw, przedsiębiorców, przedstawicieli urzędów, instytucji branżowych oraz organizacji gospodarczych.

    Celem konferencji było zapoznanie się z aktualnymi tendencjami na polskim i światowym rynku biopaliw, przedstawienie perspektyw jego rozwoju, omówienie uwarunkowań surowcowych, technologicznych, technicznych i ekonomicznych dla produkcji biopaliw w Polsce. Program obejmował sesję plenarną: "Biopaliwa - perspektywy rozwoju" oraz dwie sesje tematyczne: "Technologie dla biopaliw" i "Maszyny i urządzenia do produkcji biopaliw". Uzupełnieniem prezentowanych referatów była wystawa stoisk firm oferujących swoje technologie i urządzenia dla branży. 

    Konferencja nie osiągnęłaby tak znaczącej rangi bez wsparcia czołowych instytucji naukowych i urzędów.  

    Dziękujemy więc naszym patronom oraz sponsorowi za pomoc w przygotowaniu. Dziękujemy firmie Akwawit - BRASCO S.A. za objęcie roli Honorowego Gospodarza i dziękujemy Wam - uczestnikom tegorocznej imprezy.

    Mamy nadzieję, że konferencja była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów w gronie specjalistów, poznania nowości technicznych.

Wszystkich zapraszamy na kolejną konferencję już za rok.

 

Honorowy Gospodarz 

 

Honorowy patronat

Współpraca:

Organizator

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ