Partner serwisu

Relacja: I Konferencja Naukowo-Techniczna "Biopaliwa płynne - perspektywy rozwoju 9-10 października 2006

Kategoria: I Konferencja Naukowo-Techniczna "Biopaliwa płynne - perspektywy rozwoju 9-10 października 2006

Od pewnego czasu dynamicznie rośnie zainteresowanie technologiami wytwarzania i wykorzystywania biopaliw płynnych w naszym kraju. I to właśnie rynkowym perspektywom powyższej branży poświęcona była Konferencja Naukowo-Techniczna "Biopaliwa płynne - perspektywy rozwoju", zorganizowana przez firmę BMP Sp. z o.o. oraz redakcję magazynu "Chemia Przemysłowa". Spotkanie odbyło się w dniach 9-10 października 2006 r. w hotelu Mercure Panorama we Wrocławiu.
 

    Rolę Honorowego Gospodarza imprezy objęła grupa BRASCO S.A. Do współpracy włączyły się m.in.: Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku, Krajowa Izba Biopaliw, Centralne Laboratorium Naftowe oraz Polska Izba Paliw Płynnych. Honorowy patronat nad konferencją objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Gospodarki. Głównym sponsorem została natomiast firma Siemens Sp. z o.o.

    W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób reprezentujących branżę paliwową, chemiczną, spirytusową oraz cukrowniczą. Gościliśmy ekspertów ds. biopaliw, przedsiębiorców, przedstawicieli urzędów, instytucji branżowych oraz organizacji gospodarczych.

    Celem konferencji było zapoznanie się z aktualnymi tendencjami na polskim i światowym rynku biopaliw, przedstawienie perspektyw jego rozwoju, omówienie uwarunkowań surowcowych, technologicznych, technicznych i ekonomicznych dla produkcji biopaliw w Polsce. Program obejmował sesję plenarną: "Biopaliwa - perspektywy rozwoju" oraz dwie sesje tematyczne: "Technologie dla biopaliw" i "Maszyny i urządzenia do produkcji biopaliw". Uzupełnieniem prezentowanych referatów była wystawa stoisk firm oferujących swoje technologie i urządzenia dla branży.

    W drugim dniu goście mieli okazję podziwiać działającą już instalację bioetanolu, zlokalizowaną na terenie Kompanii Spirytusowej Wratislavia.


    Konferencja nie osiągnęłaby tak znaczącej rangi bez wsparcia czołowych instytucji naukowych i urzędów. Dziękujemy więc naszym patronom oraz sponsorowi za pomoc w przygotowaniu i sfinansowaniu spotkania. Dziękujemy BRASCO S.A. za objęcie roli Honorowego Gospodarza i dziękujemy Wam - uczestnikom tegorocznej imprezy.

Wszystkich zapraszamy na kolejną konferencję już za rok. 

Honorowy Gospodarz:


src=/Image/chemia_biopoal_2006_brasco.gif

Honorowy patronat:


 

 src=/Image/chemia_biopoal_2006_orzelek.gif

 Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Andrzej Lepper

Ministerstwo Gospodarki

Sponsor główny:

src=/Image/chemia_biopoal_2006_siemens.gif

Współpraca:

src=/Image/chemia_biopoal_2006_kzpr.gif

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku

src=/Image/chemia_biopoal_2006_kib.gif

Krajowa Izba Biopaliw

src=/Image/chemia_biopoal_2006_cln.gif

Centralne Laboratorium Naftowe

src=/Image/chemia_biopoal_2006_pipp.gif

Patronat medialny:

src=/Image/ch_p.gif

src=/Image/chemia_biopoal_2006_nc.gif

Organizator:
src=/Image/bmp.gif

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ